تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۱۸:۲۸
کد مطلب : 32458

«ویکی معارف مهدوی» رونمایی شد

در آستانه نیمه شعبان و با حضور رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از برنامه «ویکی معارف مهدوی» طی مراسمی رونمایی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد واعظی با اشاره به مفید بودن «ویکی معارف مهدوی» گفت: فرهنگ اطلاعات این ویکی معارف باید تهیه شود تا به صورت عمومی نیز بتوان از این دایره المعارف استفاده کرد.
وی با اشاره به ترجمه این ویکی معارف به زبان‌های دیگر همچون عربی و انگلیسی بر استفاده و معرفی این ویکی معارف توسط سایت‌ها و خبرگزاری‌ها هم تاکید کرد.
در ادامه این مراسم محمدهادی یعقوب‌نژاد رئیس مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی تصریح کرد: مقصود از معارف مهدوی مسائلی است که بیانگر وجود امام مهدی (عج)، ولادت، زندگانی، غیبت، حضور آن حضرت، برپایی دولت حق در آخرالزمان و وقایع مرتبط بوده و از آن جا که این امور با واسطه یا بدون واسطه مشمول فعلی از افعال الهی است در علم کلام از آن‌‌ها بحث می‌شود.
وی افزود: تفاوت این اثر با دیگر آثار منتشر شده در حوزه فرهنگ معارف مهدوی در این است که نگاهی ساختاری و ناظر به طبقه‌بندی و مدیریت آن براساس اصطلاح نامه علوم اسلامی در حوزه مهدویت داشته و در این اثر ۲ هزار و ۴۴۵ اصطلاح با استناد به متن، صوت و تصویر به کار رفته است.
منبع: فارس