تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸:۱۵
کد مطلب : 49010

پاسخ به ادعای واهی زیباکلام درباره جنگ تحمیلی+تصاویر

فقط یک قلم از کمک های آمریکا را به شما نشان می دم، بالگردهای بل ۲۱۴ اس تی ، ساخت آمریکا که در چند عملیات واقعا برای ما مشکل ساز شد…

صادق زیباکلام در تازه ترین گفتگوی خود با رسانه ها، به نکته ای عجیب و باورنکردنی اشاره کرده و هیچ نقشی را برای آمریکا در جنگ تحمیلی هشت ساله بر علیه ایران، قائل نشده است. متن این بخش از گفتگو چنین است:

خبرنگار : مگر علت حمله صدام به ایران انقلاب ایران نبود؟

زیباکلام : آره غیر از این بود . صدام نه آمریکایی بود، نه وابسته به آمریکا بود ، نه به دستور آمریکا به ایران حمله کرد ، نه آمریکایی ها در طول جنگ تسلیحات و اطلاعات در اختیارش گذاردند.

خبرنگار : یعنی آمریکایی ها تسلیحات در اختیار صدام نگذاشتند؟

زیباکلام : نه نگذاشتند ، آمریکایی ها در طول آن هشت سال جنگ حتی یک فشنگ مشقی هم به صدام ندادند(!) اتفاقاً کشوری که در تمام آن ۸ سال تامین کننده تسلیحات سنگین و استراتژیک صدام بود روسیه بود. و در مرحله بعدی فرانسوی ها بودند که هواپیماهای جنگنده میراژ و سوپراتاندارد به همراه موشک های پیشرفته اگزوست در اختیار عراقی ها گذارده بودند. حقیقتش را بخواهید آمریکایی ها نه می خواستند عراقی ها در جنگ دست بالا را بلند کنند، نه ما. شرایط مطلوب برای آنان این بود که ما و عراقی ها تمام توان و انرژی های مان را در یک جنگ فرسایشی از دست بدهیم. شما نمی خواهید این واقعیات را که روسها تامین کننده اصلی تسلیحات به عراق در طول جنگ بودند و اینکه صدام مطلقاً وابسته به آمریکایی ها نبود و درست برعکسش ضد آمریکایی و ضد غربی بود و آمریکایی ها هیچ کمکی به وی در دوران جنگ نکردند را ببینید چون فرضیه اصلی شما این است که معتقدید اساساً جنگ را آمریکایی ها بوجود آوردند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند، بنابراین نمی خواهید هیچ یک از واقعیات و حقایق واقعی این جنگ را ببینید چون با نظریه تان در تضاد و تقابل قرار می گیرد. از جمله خیلی کاری به اختلافات عمیق و تاریخی ایران و عراق ندارید؛ از جمله اینکه روسها تامین کننده اصلی تسلیحات عراقی ها در طول ۸ سال جنگ بودند؛ از جمله اینکه صدام نه غربی بود، نه آمریکایی بود، نه صهیونیست بود بلکه اتفاقا متحد روسیه و ضد غرب بود؛ به قرارداد الجزایر اصلاکاری ندارید ؛ به اینکه صدام نگران تهدیدات از ناحیه ایران شده بود و برخی از رهبران ایران آشکارا صحبت از انقلاب اسلامی در عراق و سرنگونی صدام میکردند از همان روز اول انقلاب که صدام هیچ عملی علیه ما انجام نداده بود و خیلی از مسائل دیگر. شما فقط یک نگاهی به مطبوعات ایران در ماههای قبل از جنگ بیاندازید ببینید مسئولین ما با چه ادبیاتی در مورد صدام و ضرورت خیزش مردم عراق علیه رژیم کافر بعثی صهیونیستی حاکم بر کشورشان می کردند. شما به هیچ کدام این واقعیات کاری ندارید. به اقدامات ایرانی ها در عراق بعد از انقلاب کاری ندارید . می دونید جریانات وابسته و نزدیک به ایران چقدر ترور و بمب گذاری در عراق انجام دادند. شما به اینکه عراق اولین کشوری بود که انقلاب اسلامی را به رسمیت شناخت کاری ندارید و اساساً به هیچ کدام از واقعیات ما بین ایران و عراق کاری ندارید و فقط یک کار دارید و یک کار بلد هستید : اینکه صدام نوکر و وابسته به آمریکا بود و به دستور آمریکا به ایران حمله کرد . در حالیکه در ۳۱ شهریور ۵۹ که صدام به ایران حمله کرد روح آمریکائی ها از آن حمله خبردار نبود.

در این میان که مسئولین امر و مطلعین اصلی کمک های تسلیحاتی آمریکا به عراق، سکوت کرده و اسناد خود را از این همکاری ها منتشر نمی کنند، یکی از خبرنگاران حوزه دفاعی رسانه ها در فضای مجازی با انتشار تصاویری مستند از بالگردهای آمریکایی با پرچم عراق نوشت: جناب آقای صادق زیباکلام، که به صرف یک مدرک دکترای علوم سیاسی تصور کردند متخصص در تمام امور بوده و کلا باید در همه مسائل نظر بدهند در مصاحبه ای با یک روزنامه داخلی گفتند که، بله، آمریکا در زمان جنگ ایران و عراق حتی یک فشنگ مشقی!!! هم به عراق نداد، بنده بنا به بعضی از معذورات اخلاقی اون چیزی که لایق این فرد هست رو این جا نمی گم، فقط یک قلم از کمک های آمریکا را به شما نشان می دم، بالگردهای بل ۲۱۴ اس تی ، ساخت آمریکا که در چند عملیات واقعا برای ما مشکل ساز شد؛ جناب آقای زیبا کلام، قیامتی هم هست.

وی همچنین در صفحه مربوط به صادق زیباکلام نوشت: بل ۲۱۴ اس تى، ساخت آمریکا،که به عراق تحویل شد، در منطقه حاج عمران در سال ۱۳۶۲ در جریان عملیات والفجر ۲ استفاده شد. چگونه می شود گفت آمریکا به عراق یک فشنگ مشقى هم نداد؟!

پاسخ به ادعای عجیب زیباکلام درباره جنگ تحمیلی

در بخش کامنت های این مطلب نیز، سایر کاربران، عکس های دیگری از بالگردهای آمریکایی و اروپایی که در اختیار عراق قرارگرفته بود را منتشرکردند.

پاسخ به ادعای عجیب زیباکلام درباره جنگ تحمیلی
نمونه ای از بالگرد BK117 ساخت آلمان

پاسخ به ادعای عجیب زیباکلام درباره جنگ تحمیلی
نمونه ای از بالگرد BO105 ساخت آلمان

پاسخ به ادعای عجیب زیباکلام درباره جنگ تحمیلی
و باز هم نمونه ای از بالگردهای MD500 آمریکایی و خلبانان بعثی در کنار آن!