تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۷:۰۲
کد مطلب : 41368
جانشین فرمانده سپاه:

پاسخ ما به تجاوز پهپاد اسراییلی دیپلماتیک نخواهد بود

جانشین فرمانده کل سپاه درخصوص ورود پهپاد متجاوز اسرائیلی به ایران گفت: پاسخ ما به این تجاوز، دیپلماتیک نخواهد بود، در میدان پاسخ می‌دهیم و لزوما آن را اعلام نمی‌کنیم.

  به گزارش عصر آبادان، جانشین فرمانده کل سپاه درخصوص ورود پهپاد متجاوز اسرائیلی به ایران گفت: پاسخ ما به این تجاوز، دیپلماتیک نخواهد بود، در میدان پاسخ می‌دهیم و لزوما آن را اعلام نمی‌کنیم.

سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسدراان انقلاب اسلامی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهدای بسیج کارمندان با اشاره به ماجرای سرنگونی پهپاد اسرائیلی توسط سپاه در روزهای اخیر گفت: پاسخ ما به این تجاوز، دیپلماتیک نخواهد بود، در میدان پاسخ می دهیم و لزوما آن را اعلام نمی کنیم. دشمن آن را خواهد دید و خودش می فهمد.

وی تاکید کرد: هرگز در برابر دشمن کوتاه نمی آییم. نظام ما مقتدر و قادر است با هر دشمنی در هر سطحی مقابله کند و ما سطوح اهدافمان را تنزل نمی‌دهیم.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: اگرچه این موضوع، به ظاهر تاکتیکی، پدیده محدودی بود اما پیام راهبردی دفاعی قدرتمندی به دشمن داد.

جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در این پهپاد از پیشرفته ترین تکنیک های پنهانکاری استفاده شده بود. جثه و سطح مقطع راداری کوچکی داشت که در آسمان بزرگ ایران آمده بود ولی رادارهایمان به محض ورود، آن را رهگیری کردند.

پهپاد به محض ورود به کشور رهگیری شد

سردار حسین سلامی امروز همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به سرنگونی پهپاد متجاوز صهیونیستی در داخل ایران، گفت: نیازی به مهندسی معکوس این پهپاد نداریم هرچند قدرت آن را داریم.

وی ادامه داد: اینکه برخی می گویند این پهپاد از اسرائیل به پرواز درآمده درست نیست. ما از مبدا آن به صورت تقریبی مطلعیم ولی فعلا قضاوتی نمی کنیم.

سلامی افزود: این پهپاد به محض ورود به کشور رهگیری شد و برای اینکه از نیت اطلاعاتی آنها باخبر شویم مدیریت شد تا به داخل بیاید و در موقعیت مناسب آن را هدف قرار دادیم.

منبع: صراط