تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۹:۲۴
کد مطلب : 58101
با اخطار 3باره از سوی محیط زیست

پالایشگاه آبادان برای رفع آلایندگی‌ها دست به کار شد

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان گفت: انجام اقدامات فنی در دستور کار پالایشگاه آبادان قرار گرفت.

خبرگزاری فارس: پالایشگاه آبادان برای رفع آلایندگی‌ها دست به کار شد

به گزارش عصر آبادان ، سید محمد مولوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: به‌ منظور رفع آلایندگی‌ اخیر پالایشگاه که سلامت مردم را نیز به مخاطره انداخته بود، انجام اقدامات فنی در دستور کار پالایشگاه قرار گرفت.

وی با تاکید بر تلاش و پیگیری مجدانه فرمانداری ویژه آبادان برای رفع این مشکل افزود: با بروز این مسئله، جلسات مکرری را با حضور مسئولان پالایشگاه، محیط زیست، بهداشت و درمان و دستگاه قضایی برای ارائه راهکارهای عملی و سریع‌الحصول در کسب نتیجه مورد نظر(رفع آلایندگی) برگزار کردیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان اضافه کرد: انجام راهکارهای کارشناسی شده دستگاه‌های مسئول به صورت اجرای اقدامات مناسب فنی از سوی پالایشگاه مطرح و این شرکت از روز گذشته اقدامات خود را آغاز کرده است.

مولوی با اشاره به طرح موضوع یاد شده در جلسه شورای تامین شهرستان، تصریح کرد: از آنجایی‌که تامین و حفظ سلامت مردم یکی از اولویت‌های دولت به شمار می‌رود لذا فرمانداری ویژه آبادان به عنوان نماینده دولت در منطقه با جدیت به دنبال اعمال راهکارهای مناسب برای رفع آلایندگی ناشی از پالایشگاه آبادان است.

وی با تاکید بر اینکه در موضوع سلامت و امنیت روانی مردم با هیچ کس تعارف نداریم، گفت: به مردم فهیم آبادان این اطمینان را می‌دهیم که ظرف روزهای آتی این مشکل به طور کامل از سطح شهر رفع شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه آبادان با اشاره به ارسال دو نامه به وزیر نفت در مورد یاد شده، خاطرنشان کرد: در این نامه‌ها ضمن اشاره بر موضوع آلایندگی حادث شده، از وزیر خواستار تلاش و حمایت در راستای رفع هر چه سریع‌تر این مشکل شده‌ایم.

منبع: فارس