تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۷:۱۸
کد مطلب : 89691

پاپ خطاب به عباس: تو فرشته‌ای + تصاویر

رهبر کاتولیک‌های جهان هنگام ملاقات با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین او را «فرشته صلح» خطاب کرد!

«پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان با «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در واتیکان دیدار کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که در پی تفاهم با واتیکان در خصوص برسمیت شناختن دولت فلسطین، برای دیدار با مقامات ایتالیایی و پاپ به رم سفر کرده است، در واتیکان با پاپ فرانسیس دیدار و درباره توافق در خصوص به رسمیت شناخته شدن فلسطین گفت‌و‌گو کرد.

رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن تقدیر از محمود عباس، هنگام اهدای نشان ویژه از او به عنوان فرشته صلح یاد کرد.

پاپ ضمن اعطای مدالی به عباس، آن را نشانه غلبه فرشته صلح بر روح خبیث جنگ دانست و با تاکید بر اینکه اعطای این مدال به رئیس تشکیلات خودگردان اقدامی متناسب است او را فرشته صلح خطاب کرد.

خبرگزاری آلمان به نقل از واتیکان نوشت، پاپ اعظم و عباس ابراز امیدواری‌ کرده‌اند که مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطینیان به‌زودی از سر گرفته شود.

آن دو همچنین درباره پیمان مشترک واتیکان و کشور فلسطین گفت‌وگو کرده‌اند. در این پیمان قید شده است که واتیکان از راه حل صلح خاورمیانه بر مبنای ایجاد دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین پشتیبانی می‌کند. بدین ترتیب، واتیکان به‌طور کتبی موجودیت کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسد.

علت سفر محمود عباس به رم شرکت در مراسمی اعلام شده است که در آن دو راهبه فلسطینی به مقام قدیس می‌رسند.

«ماری الفوسین قتاس» و «مریم بواردی» که در قرن ۱۹ میلادی در فلسطین زندگی می‌کردند، روز یکشنبه (۱۷ مه) در مراسم ویژه‌ای در واتیکان توسط پاپ فرانسیس به مقام قدیس خواهند رسید. آن‌ها نخستین اعراب فلسطینی هستند که به این مقام نائل می‌شوند.

منبع: ابنا