تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۲:۳۹
کد مطلب : 55318
فرماندار ویژه آبادان خبر داد

پایان ۹۸ پروژه سفر ریاست جمهوری به آبادان تا پایان امسال

فرماندار ویژه آبادان از اتمام پایان ۹۸ پروژه سفر ریاست جمهوری به آبادان تا پایان امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: پایان 98 پروژه سفر ریاست جمهوری به آبادان تا پایان امسال

به گزارش  عصر آبادان، عزیزالله شهبازی امشب در جلسه شورای اداری در محل تالار غدیر فرمانداری ویژه شهرستان آبادان اظهار کرد: در این زمینه با کمک و حمایت‌های استاندار خوزستان اقدامات لازم انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در نقشه راه ما تولید، اشتغال و فراهم‌سازی بسترهای مناسب برای نشاط و شادی دیده شده است اضافه کرد: موضوع توسعه، پیشرفت، عمران و آبادانی در بخش‌های مختلف شهرستان آبادان در حال شکل‌گیری است.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: دیدگاه‌های توسعه‌ای شهرستان بر محورهای عمرانی، اقتصادی، صادرات و واردات معطوف شده است.

معاون استاندار خوزستان یادآور شد: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی با همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای رفع مشکلات برنامه‌ریزی و حرکت می‌کنند.

شهبازی متذکر شد: آنچه در صحنه اجتماعی می‌بینیم وعده‌ها و شعارهایی تحت عنوان رونق کسب و کار و اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بود که دولت به مردم داد.

وی ادامه داد: با توجه به تصویب اتمام ۲۱۸ پروژه در شهرستان آبادان در سفر ریاست جمهوری به خوزستان، ۹۸ پروژه آن مربوط به امسال است که باید تا پایان سال به اتمام برسند.

این مسئول با بیان اینکه در بحث مهار تورم نیز اقداماتی انجام شده است، یادآور شد: توجه به حضور جدی مردم در صحنه‌های مختلف، سبب مهار تحریم‌های شکننده، ظالمانه و قطعنامه‌های از کار افتاده شده است.

فرماندار ویژه آبادان عنوان کرد: هنوز سفره انقلاب برای تمام انقلابیون گسترده است و تمام مسئولان در تعامل با یکدیگر و با داشتن ارتباطات صادقانه و جدی در راستای تحقق اهداف نظام بکوشند.

معاون استاندار خوزستان تشریح کرد: بدون کمک و حمایت ارگان‌های مختلف شهرستان نمی‌توان تصمیمی گرفت و یا کاری را از پیش برد و به دور از هرگونه حاشیه‌پردازی برای انجام امور محوله تلاش کنیم.

شهبازی با تأکید بر دوری از حاشیه‌ها و پرداختن بر متن امور، یادآور شد: جز دوستی و رفاقت راهی برای بهبود وضعیت شهرستان نداریم و مسئولان دستگاه‌های اجرایی با همراهی نمایندگان در راستای ریل‌گذاری برنامه‌های شهرستان کمک کنند.

وی عنوان داشت: پروژه جزیره شادمانی نیز با اعتبار اولیه ۲۰ میلیارد تومان به زودی به مرحله اجرا درمی‌آید.

معاون استاندار خوزستان با اشاره به مکان‌یابی احداث بازارچه مرزی شهر اروندکنار، تأکید کرد: به زودی کار ساخت این بازارچه کلید می‌خورد.

شهبازی با بیان اینکه حرکت رو به رشدی در شهرستان آغاز شده است، اظهار کرد: به منظور هماهنگی بین‌بخشی برای اجرای طرح زهکشی و آبیاری نخیلات در آبادان تاکنون سه جلسه برگزار شده، ضمن آنکه جهاد نصر کرمانشاه نیز به عنوان پیمانکار اجرای پروژه را بر عهده دارد.

فرماندار ویژه آبادان بیان داشت: فرصت‌های معطل مانده زیادی در بخش صنایع بالادستی و پائین‌دستی پتروشیمی در منطقه وجود دارد که باید برای آنها تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در راستای فعال‌سازی ۷۴ واحد صنعتی  تعطیل در شهرک صنعتی آبادان، یادآور شد: دو شرکت فسفات کارون و پتروآذر کاسپین به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

شهبازی گفت: در بحث پالایشگاه دوم آبادان نیز تعهدات طرف ایرانی به انجام رسیده و در بحث خارجی آن بندهایی در حال پیگیری است.

معاون استاندار خوزستان با اشاره به مسکن مهر این شهر، گفت: در زمان حاضر بخش عمده‌ای از این منازل در مرحله نماکاری هستند ضمن آنکه ساخت مسجد، مدرسه و خانه بهداشت نیز در شرف انجام است.

شهبازی با بیان اینکه حدود یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر آماده واگذاری به صاحبانش است، بر لزوم عزم جدی مسئولان دستگاه‌های اجرایی در تحقق اهداف دولت در منطقه تأکید کرد.

منبع: فارس