تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۴۹:۴۲
کد مطلب : 27348

“پایتخت۴″ساخته نمی شود

تهیه‌کننده سریال «پایتخت» نسبت به خبر ساخت سری چهارم این مجموعه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: از شما می‌شنوم که قرار است «پایتخت ۴» ساخته شود.

به گزارش مشرق، الهام غفوری گفت: صحبت‌هایی در حد اینکه مردم همچنان دوست دارند «پایتخت ۴» ساخته شود، از سوی سازمان صدا‌و‌سیما مطرح شده بود اما هنوز هیچ گفت‌وگوی رسمی که دال بر این باشد، حتما این سریال ادامه پیدا کند، پیش نیامده است و من نمی‌دانم چه بگویم.
وی در ادامه اظهار کرد: حرف زدن در مورد «پایتخت ۴» خیلی سخت است و من نمی‌توانم چیزی بگویم جز اینکه ساخت این سریال برای چهارمین بار نیاز به تدارکات وسیعی دارد که از جمله آن‌ها جمع کردن مجدد گروه «پایتخت» در کنار هم است که این کار دشواری است؛ به همین خاطر درخصوص ساخت «پایتخت ۴» هیچ‌ چیز هنوز معلوم نیست و مثل یک خواب می‌ماند. همچنین در کنار جمع کردن دوباره‌ی عوامل، فراهم آوردن شرایط ساخت این سریال و مهمتر از همه پیدا کردن قصه‌هایی جدید که بتواند توقعات مخاطبان را برآورده کند، کار بسیار دشواری است.

این تهیه‌کننده در بخشی دیگر از گفت‌وگویش با بیان اینکه خیلی‌ها از همان ابتدا خیالشان راحت بود که از سریال «پایتخت» استقبال می‌شود، خاطرنشان کرد: شمار زیادی از دوستان و همکاران می‌گفتند از همان اول معلوم بود که «پایتخت» موفق می‌شود درحالی که باید گفت همان دلایلی که باعث موفقیت «پایتخت» شد،می‌توانست باعث شکستش هم بشود چرا که این سریال هربار نیاز به قصه‌هایی قوی دارد که مخاطب را با خود همراه کند؛ بر این اساس باید اتفاقات زیادی بیافتد و همه آمادگی ادامه این سریال را داشته باشند.

غفوری در پایان گفت: ساخت «پایتخت ۴» همت بزرگی می‌خواهد؛ ضمن اینکه صحبت کردن درخصوص ادامه این سریال در مقام تهیه‌کننده برایم خیلی سخت است.  با پایان پخش «پایتخت ۳»، سیروس مقدم اعلام کرد که دیگر «پایتخت ۴» را نمی‌سازد.

در پی این اظهارنظر، در مراسم تقدیر از برترین‌های نوروز ۹۳ که «پایتخت» بیشترین جوایز را ربود، معاون سیما اعلام کرد: «پایتخت» سریالی بود که در ایام نوروز کام مردم را شیرین کرد تا جایی که برخی می‌گفتند نوروزمان با «پایتخت» معنا پیدا کرد ولی چرا آقای مقدم اعلام کرده که دیگر «پایتخت» نمی‌سازد؟ مردم همچنان اصرار دارند که «پایتخت» ادامه پیدا کند چراکه قهرمانان این سریال برایشان باورپذیر شده‌اند.

پس از معاون سیما، مدیر کل طرح، برنامه و نظارت معاونت سیما نیز در نشست روز گذشته با خبرنگاران درخصوص سریال‌ «پایتخت ۴» اعلام کرد: سریال «پایتخت ۳» توسط همه بخش‌های نظارتی مورد تقدیر قرار گرفت و مردم مازندران نیز از آن راضی بودند. بنابراین ما فکر می‌کنیم که عقلایی است که از این ظرفیت موجود استفاده کنیم و نویسندگان سریال هم برای مجموعه چهارم آن طرح می‌دهند؛ بنابراین مخاطبان می‌توانند نوروز ۹۴ شاهد آن باشند.

انتهای پیام/