تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۱:۰۸
کد مطلب : 119840
افشاگری های یک تولید کننده دستمال کاغذی در کرمان؛

پای مافیا به فروش دستمال کاغذی هم باز شد

یک تولید کننده درعرصه صنعت دستمال کاغذی در کرمان از واردات وعرضه دستمال کاغذی هایی که در سطح کشور با برند های ناآشنا وجعلی اما با قیمت مناسب در جمعه بازار ها وبازراهای محلی که در سطح استان های مختلف برگزار می شود و به فروش می رسد ، خبر داد.

پای مافیا به فروش دستمال کاغذی هم باز شد

\به نقل از “کارگران کرمان“،حسین مهرآسا کارگری که حرفه بنایی را رها کرد و به عرصه تولید وارد شد از مافیای رشد یافته ای در صنعت دستمال کاغذی کشور پرده هایی برداشت که شنیدین آن برای مسئولین امر خالی از لطف نیست .

مهر آسا اظهار کرد: در عرصه صنعت دستمال کاغذی در کرمان از واردات وعرضه دستمال کاغذی هایی که در سطح کشور با برند های نا آشنا و جعلی اما با قیمت مناسب در جمعه بازار ها و بازراهای محلی که در سطح استان های مختلف کشور برگزار می شود و به فروش می رسد.

دستمال های بی کیفیت اما با مهر استاندار کارخانه های تعطیل شده
وی با بیان اینکه در این عرصه همه نوع تخلفی وجود دارد، گفت : در عرصه ارائه دستمال کاغذی از زیر میز ی ها و جوایز برای فروش دستمال کاغذی هایی که با مهر استاندارد شرکت های تعطیل شده پر و به مردم ارائه می شوند تا رشوه به مسئولین زیربط همه تخلفاتی است که در مقابل چشم مسئولین در حال انجام است .
این تولید کننده با اشاره به این مطلب که بهترین نوع دستمال کاغذی تی شو را تولید می کنیم ، عنوان کرد :رشد فروش محصولات ما دراستان کرمان به دلیل رشوه ندادن و متقلب عمل نکردن شاخص پایینی دارد.
وی ابراز کرد : از مسئولین تعزیرات در سطح استان کرمان خواستیم که به عرصه قیمت واقعی دستمال کاغذی ورود کنند اما گویی آنها هم چندان بی میل به تقلب در این سطح نیستند ، زیرا حتی خود مسئولین استانی در تعزیرات هم بعد از بررسی کیفیت محصول ما تنها راهکار برای فروش بیشتر را تقلب معرفی کردند.
مهر آسا افزود :دوستان تعزیراتی به ما گفتند که به این صورت که سه کارتون محصول را با قیمت دو کارتن معرفی کن وقیمت کارتن سوم را روی دو کارتون دیگر سرشکن کن به شکلی که به طور مثال قیمت تمام شده یک دستمال کاغذی که برای تولید کننده ۹۸۰ تومان است را برای بازاریان ۱۷۰۰ تومان فاکتور کن و به شکلی عمل نما که کارتن سومی رایگان محاسبه شود .
وی ادامه داد :برخی از مسئولین تعزیرات اینگونه باشند از دیگر تولید کنند گان چه توقعی می شود داشت و این در حالی است که اکثریت شرکت های پخش به همین شکل عمل می کنند دو تا کارتن را به گونه ای فاکتور می کنند که کارتن سوم قیمتی رایگان اما با احتساب خرد شدن قیمت روی دوتا کارتن دیگر به فروشندگان عرضه می کنند .

 

جایزه هایی برای گران تر فروختن کالای اصلی
این تولید کننده افزود : به طور مثال یک کارخانه مانند« نیکخواه یزد » ۳۵ کارتن دستمال کاغذی را به فروشنده ارائه می دهد و یک تلویزیون ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را به خریدار هدیه می دهد .
وی ادامه داد : دستمال کاغذی که مغازه دار به قیمت ۹۰۰ تومان از ماخرید می کند باید بدست مصرف کننده به قیمت ۱۲۰۰ تومان با ۲۰ تا ۱۵ درصد سود برساند اما این دستمال را برخی کارخانه داران هزار و هفتصد وشصت تومان به مغازه دار فاکتور می کنند لذا این ۳۵ کارتنی که شرکت نیکخواه به سوپری ومغازه دار با یک تلویزیون هدیه می دهد و این درحالی است که پول تلویزیون روی کارتن های دستمال کاغذی حساب می شود و این شرکت همین مقدار سود می کند.
مهرآسا افزود : مغازه دار تلویزیون را برای خودش بر میدارد ودستمال کاغذی ۹۰۰ تومانی را با قیمت ۲۰۰۰ تومان در اختیار مصرف کننده قرار می دهد لذا اگر تعزیرات هم به مغازه دار اعتراض کند که چرا دستمال را گران دادی می گوید من خودم با قیمت ۱۷۸۰ تومان خرید کرده ام ولذا فاکتور درست ارائه می کند .
وی ادامه داد : یک کارتن دستمال کاغذی برای تولید کننده ۳۰ تومان سود دارد لذا منه تولید گر چطور می توانم خود را راضی کنم با قراردادن جایزه قیمت تمام شده ام را گرانتر به مصرف کننده بدهم ، لذا قیمت واقعی هرکالا باید روی کالای تولید شده درج گردد.
مهرآسا عنوان کرد : در کشور یک مافیا وجود دارد که عرصه دستمال کاغذی را قبضه کرده است به این صورت که ،دریک مقطع زمانی کارخانه هایی در سطح کشور وجود داشتند که دریک زمانی دستمال کاغذی تولید می کردند واز نشان استاندارد هم برخورداربودند اما اکنون به هر دلیلی به تعطیلی کشیده شده اند، لذا نشان استاندارد انها موقعیت را برای سود جویی مهیا ساخته است .
وی ادامه داد : د راین عرصه دلالانی وجود دارند که دستمال کاغذی بدون بسته بندی را از کارخانه های داخل کشور با قیمت تمام شده خرید وبا یک تریلر این دستمال کاغذی ها را به انباری در یک منطقه آزاد می برند وآنجا با جعبه دستمال کاغذی که کارتن آن با نام شرکت تعطیل شده ویا نشان استاندارد اوست بسته بندی می شود .

 

مارک های تقلبی وکالای بی کیفیت اما ارزان
این تولید کننده ابراز کرد :متقلبان دستمال کاغذی ۱۵۰ تایی که باید دولایه ارائه شود را به صورت یک لایه در کارتن های مخصوص خود پر می کنند وبا مارک وبرند خودشان به مردم عرضه می کنند ومعمولا عرضه این دستمال ها ی کم حجم وغلط در بازا رهای محلی به دور از چشم اعضای ناظر به فروش می رسد.
مهرآسا با بیان اینکه از نظر مردم دستمال تقلبی قیمتی مناسب دارد ، گفت :مردم از این امر غافلند که دستمال تیشو به صورت ۳۰۰ برگ یک لایه در جعبه بزرگ ۳۰۰ برگ دولایه ارئه شده است والبته گاهی این دستمال ها از جایی تهیه می شوند که یا واردات است ویا کالای قاچاق اما با برندی کاملا ایرانی وبا نشان استاندارد .
وی ادامه داد: اکثریت برندهایی که در عرضه دستمال کاغذی وجود دارند تقلبی هستند که تنها نشان استاندارد شرکت تعطیل شده را با خود یدک می کشند وهر دو ماهی یک بار این برند ها برای اینکه جلب توجه نکند ،عوض می شوند.
مهرآسا عنوان کرد : ما دراین زمینه به سازمان استاندارد ،تعزیرات ، حمایت از مصرف کننده وحتی سازمان نظارت استان و کل کشور شکایت برده ایم اما هر کدام از این سازمان ها رسیدگی به این امر را از گردن خود ساقط می کنند و حاضر به عمل کرد در این زمینه نیستند.
این تولید کننده دستمال کاغذی افزود : با یک دوره یک ماهه می توان کل این تقلب ها را رو کرد و به سر منشاء فساد رسید اما کوتاهی مسئولان امر والبته جیره خوار بودن بعضی از مسئولین به این کارخانه ها وبرند های متقلب باعث شده که کسی در این زمینه هیچ تلاشی نکند .
وی در پایان خاطر نشان کرد : اگر مسئولین زیر پله ای ها را د رمناطق آزاد شناسایی کنند به راحتی در عرض ۲۴ ساعت می توانند تمامی برندهای تقلبی و حتی مافیای این عرصه وتولید کنند گانی که در تخلف آنها شریک هستند را شناسایی کنند وآنانرا به سزای اعمالشان برسانند .

انتهای پیام/