تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۱:۴۰
کد مطلب : 64034

پای کاخ سفید به قضیه هکرها باز شد

در روزهای اخیر، هکرهای سونی که حجم باورنکردنی از اطلاعات سونی پیکچرز را به سرقت برده بودند، پا را فراتر نهاده و به تهدید رسانه هایی مانند سی ان ان روی آورده اند.

هکرهای سونی که گروه خود را به نام  “The Guardians of Peace “ یا نگهبانان صلحنامگذاری کرده اند، با حمله به سرورهای سونی موفق به سرقت حجم عظیمی از اطلاعات این شرکت شدند. اما در این میان، “گروه نگهبانان صلح” بعد جدیدی از فعالیت های خود را آغاز کرده و رسانه هایی که به پوشش اخبار آنها پرداخته یا خواستار قطع ادامه فعالیت آنها شده اند را نیز به حمله تهدید کرده اند، یکی از این رسانه ها شبکه خبری سی ان ان است.

هکرها شرکت سونی را تهدید کردند که اگر به نمایش و اکران فیلم Interview بپردازند، نه تنها سینماهای نمایش دهنده را هک می کنند بلکه دست به حملات تروریستی و قتل عام تماشاچیان این فیلم ها نیز خواهند زد. اما در هفته گذشته، سونی این فیلم را با حمایت شرکت هایی مانند گوگل، مایکروسافت و همچنین دخالت کاخ سفید امریکا در تعداد محدودی از سالن ها به نمایش گذاشت.

این تهدید رسانه ای در حالی مطرح می شود که پلیس فدرال آمریکا برای کنترل حمله هکرها و ممانعت از پیشروی آنها وارد عمل شده است. حمله هکرها و سوابق آنها در بولتنی جمع آوری شده بود که در آن از احتمال تهدید و حمله هکرهای سونی به یک سازمان رسانه ای نیز خبر داده شده بود. البته نامی از سازمان رسانه ای برده نشده اما این موضوع در حالی مطرح می شود که چندی پیش هکرها به صورت طعنه آمیزی از تلاش های شبکه سی ان ان در پوشش خبری حمله هکرهای سونی تشکر کرده بودند و به همین دلیل بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که احتمالا سی ان ان همان رسانه ای است که هدف بعدی هکرهای سونی قرار خواهد گرفت.

منبع: مهر