تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۷:۰۸
کد مطلب : 85944
سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان :

پا به پای بزرگان جنگیدیم/ به جوانمردی هفت الماسی‌ها ایمان دارم

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان گفت: از تلاش بازیکنانم تشکر می‌کنم که در طول فصل پا به پای بزرگان بسکتبال ایران جنگیدند و موفق بودند.

هماد سامری در خصوص دیدار تیمش مقابل دانشگاه آزاد که منجر به شکست نزدیک این تیم شد تا صعود برای این تیم در هاله‌ای از ابهام باقی بماند، اظهار کرد: بازی بسیار خوب و تماشاگرپسندی را از بازیکنان شاهد بودیم، گرچه نتیجه این دیدار به سود ما نبود، اما نمایش تیم پالایش نفت در این دیدار و در این مسابقات جای خوشحالی دارد.

*حریف سرسختی برای رقبا بودیم

وی افزود: در این دوره از مسابقات حریف آسانی برای تیم‌ها نبودیم، این در حالی است که تیم‌هایی وجود دارند که پس از سال‌ها حضور در لیگ بسکتبال، هنوز مقابل تیم‌های بزرگ حرفی برای گفتن ندارند، اما تیم نفت نشان داد هیچ تیمی را در مقابل خود بزرگ نمی‌بیند و حریف سختی برای رقبا خواهند بود.

سرمربی تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان تصریح کرد: از تمام بازیکنانم به‌ خاطر تلاش و همتی که به خرج دادند تشکر می‌کنم که در بازی روز گذشته پا به پای تیم دانشگاه جنگیدند و هیچ چیز از این تیم کم نداشتند، از نظر من دانشگاه آزاد مدعی اصلی قهرمانی این دوره از رقابت‌ها است که ما موفق شدیم در دور رفت با اختلاف نسبتا زیادی بر این تیم غلبه کنیم.

*دخالتی در قضاوت داوران نمی‌کنم

سامری در پاسخ به سئوالی در خصوص قضاوت داور دیدار این تیم در مقابل دانشگاه که در اعلام خطای NO CHARGE اشتباه مسلمی را مرتکب شده عنوان کرد: تا جایی که امکان آن وجود دارد، در خصوص داوران و قضاوت‌ها صحبتی نخواهم کرد و در کار آنان دخالتی نمی‌کنم، اما شرایط بازی به گونه‌ای رقم خورد که حساسیت بالای بازی باعث شد حواشی بسیاری در آن رقم خورده و باعث شد ما نتوانیم به نتیجه دلخواه دست یابیم.

*به سلامت نماینده قزوین ایمان دارم

وی در خصوص دیدار سرنوشت ساز تیم شهرداری گرگان مقابل فولاد قزوین که نتیجه آن در صعود و یا عدم صعود نفتی‌ها به دور بعد تاثیر خواهد داشت تاکید کرد: با توجه به‌شناختی که از محمدرضا اسلامی دارم، وی یک مربی سالم و با اخلاق است، سرمربی و بازیکنان تیم فولاد قزوین قطعا در این دیدار روح جوانمردی را به نمایش خواهد گذاشت و به‌ خاطر احساس مسئولیتی که دارد و البته با وجود فشار‌ها و حواشی که برای این تیم به وجود آمده، مطمئنا در دیدار خود مقابل شهرداری گرگان از جان و دل مایه خواهند گذاشت.

سامری یادآور شد: شاگردان اسلامی می‌دانند نتیجه این بازی در شادی و ناراحتی دوستداران بسکتبال در دو استان بستگی دارد و به طور حتم این بازی برای نماینده شایسته قزوین در این مسابقات بسیار مهم خواهد بود و آنان با تمام وجود در این دیدار خواهند جنگید.

*عدم تمرکز و حواشی وارده علت عدم نتیجه گیری در نیم فصل نخست

وی در خصوص عملکرد این تیم در فصلی که پشت سر گذاشته شد اضافه کرد: ما چوب عدم تمرکز و حواشی وارد شده به تیم را در نیم فصل اول خوردیم، اما به تدریج شرایط ایده آل به این تیم بازگشت و مشاهده شد که در نیم فصل دوم از هشت بازی خود برنده شش بازی بودیم و موفق شدیم امتیازات زیادی را به دست آوریم.

سرمربی زردپوشان بسکتبالیست آبادانی ادامه داد: همچنین در نیم فصل دوم دست به کارهای بزرگی زدیم، همان گونه که در آخرین بازی نیم فصل نخست این رقابت‌ها، دانشگاه آزاد را از پیش روی برداشتیم، در ادامه مهرام را نیز با شکست بدرقه کردیم و منتخب ماهشهر را در خانه حریف صدتایی کردیم، همچنین رقیب ما شهرداری گرگان بود که این تیم را نیز در خانه با نتیجه بالا‌تر از صد امتیاز شکست دادیم، همچنین شکست دانشگاه در تهران نیز دور از دسترس نبود که عوامل پیش بینی نشده‌ای ما را از کسب این مهم بازداشت.

*هدفی ۳ ساله را دنبال می‌کنیم

سامری با بیان اینکه نفت آبادان یک هدف سه ساله را دنبال می‌کند، گفت: هدف اصلی ما در فصلی که گذشت، ایجاد شخصیت برای تیم نفت آبادان بود و اکنون جامعه بسکتبال با احترام خاصی به این تیم نگاه می‌کند و موفق شدیم نفت را به عنوان یک قطب جدید در بسکتبال کشور معرفی کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما یک هدف سه ساله داریم و در سال‌های بعد، اگر فرصت در اختیار ما قرار گیرد، ضمن کشف و پرورش استعداد‌های بومی، قصد داریم آبادان را به عنوان یک قطب اصلی بسکتبال معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان در نخستین حضور خود در لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور، پس از شکست روز گذشته خود مقابل دانشگاه آزاد در تهران، رتبه پنجمی خود را در جدول این رقابت‌ها مسجل کرد و در انتظار دیدار فردای نمایندگان قزوین و گرگان خواهد ماند تا با غلبه فولاد قزوین بر حریف گرگانی، خود را در جمع چهار تیم صعود کننده به مرحله پایانی این رقابت‌ها ببینند.

 منبع: فارس