تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۶:۱۲
کد مطلب : 74291
در هفته نخست لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور رقم خورد

پتروشیمی پیروز شهرآورد خوزستان

در هفته نخست رقابت‌های لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور تیم پتروشیمی بندر امام، صنایع پتروشیمی ماهشهر را در هم کوبید و نفت آبادان نیز در مقابل پمینای اصفهان شکست خورد.

تیم‌های پتروشیمی بندر امام و صنایع پتروشیمی ماهشهر عصر روز دوشنبه در نخستین هفته از رقابت‌های لیگ حرفه‌ای بسکتبال کشور در سالن اندیشه شهرک بعثت به مصاف هم رفتند و شهرآورد بسکتبال خوزستان را برگزار کردند.

در این دیدار که به قضاوت شهرام پرنیام به عنوان سرداور، محسن روشن‌ضمیر به عنوان داور اول و علیرضا ناصرافشار به عنوان داور دوم برگزار شد، تیم پتروشیمی بندر امام با ترکیب بهنام یخچالی، حامد سهراب‌نژاد، میثم میرزایی، صمد نیکخواه‌بهرامی و عرفان نساج‌پور به میدان رفت.

در آن سوی میدان هم مجید قاسم‌زاده، مهدی زکی‌زاده، امیر ببرشکن، امید امرالله و فرید زرقی پنج بازیکنی بودند که علی عموری‌نژاد به عنوان آغازگر میدان به زمین مسابقه فرستاد.

در کوارتر نخست هرچند در دقایق ابتدایی کار گره خورد و هیچکدام از تیم‌ها موفق به کسب امتیاز نشدند اما در ادامه میثم میرزایی زیر حلقه تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر توپ را وارد سبد کرد تا بندر امام دو امتیاز دشت کند.

در ادامه نیز امتیازآوری بازیکنان تیم پتروشیمی بندر امام ادامه پیدا کرد و نتیجه این کوارتر ۲۷ بر ۱۱ به سود بندر امامی‌ها رقم خورد.

اما در کوارتر دوم بازی مقداری پایاپای‌تر پیگیری شد و با رقم خوردن نتیجه ۱۸ بر ۱۴ به سود تیم پتروشیمی بندر امام، نیمه نخست ۴۵ بر ۲۵ به سود این تیم به پایان رسید.

در کوارتر سوم نیز بندر امامی‌ها موفق شدند نتیجه را ۳۰ بر ۲۲ به نفع خود رقم بزنند تا در مجموع ۷۵ بر ۴۷ از همشهری خود پیش بیافتند.

در کوارتر چهارم و پایانی این دیدار نیز نتیجه ۲۷ بر ۱۶ به سود پتروشیمی بندر امام رقم خورد تا نایب‌قهرمان لیگ ملی بسکتبال کشور در نهایت با نتیجه ۱۰۲ بر ۶۳ صنایع پتروشیمی ماهشهر را در هم بکوبد.

در این دیدار صمد نیکخواه بهرامی با کسب ۲۷ امتیاز و کارآمدی ۵۰، امتیازآورترین و مؤثرترین بازیکن این میدان لقب گرفت.

تیم پالایش نفت آبادان نیز که در اصفهان به مصاف نماینده این استان یعنی پمینا رفته بود مقابل میزبان خود با نتیجه ۸۴ بر ۷۴ شکست خورد تا گام نخست را در این دوره از رقابت‌ها متزلزل برداشته باشد.

در ادامه این رقابت‌ها، تیم پالایش نفت آبادان و پتروشیمی بندر امام پنج‌شنبه همین هفته دومین شهرآورد بسکتبال خوزستان را برگزار می‌کنند و تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر نیز در خانه از تیم ثامن مشهد پذیرایی خواهد کرد.

مرجع / فـارس