تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۱:۱۸:۳۰
کد مطلب : 29040

پخش «باب المراد» در رمضان ۹۳

عصر ابادان – ناظر فنی «باب المراد» ساخت این فیلم – سریال در ایران را ناشی از ارتقا صنعت فیلمسازی جمهوری اسلامی ایران دانست و از پخش آن در ماه رمضان سال جاری از شبکه العراقیه عراق خبر داد.

 

عصر ابادان –  نشست خبری فیلم سریال «باب المراد» محصول مشترک پنج کشور سوریه، لبنان، عراق، کویت، بحرین و ایران، عصرامروز شنبه ۲۰ اردیبهشت ۹۳ با حضور فهد میری کارگردان، کمال بحرانی تهیه کننده، مجید میرفخرایی مدیر هنری، بازیگران و اهالی رسانه در هتل اسپیناس در حال برگزاری است.

«باب المراد» نشانگر پختگی صنعت فیلمسازی ایران
ضیاء ضیاالدین ناظر فنی این سریال در بخشی از نشست خبری اظهار کرد: این سریال  پختگی تولید فیلم و سریال در حوزه کشورهای منطقه را نشان می دهد و از ارتقا صنعت فیلمسازی جمهوری اسلامی ایران خبر می دهد.

وی افزود: تولید این اثر دو ماه است آغاز شده و در چند ماه آینده نیز ادامه خواهد داشت. تا در ماه مبارک رمضان شاهد اکران آن باشیم.

استفاده از ۶۰ لوکیشن، سه شهرک سینمایی و دو هزار دست لباس
همچنین میرفخرایی نیز در بخشی از این نشست تأکید کرد: حدود ۵۰ تا ۶۰ لوکیشن در سه شهرک سینمایی با دو هزار دست لباس برای ساخت این کار مورد استفاده قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: با ساخت «باب المراد» خواستیم مدیریت جدیدی در صنعت سینمای ایران نشان دهیم.

تجربیات، صحنه و دکورهای خوب ایرانی به کمکمان آمد
در این نشست که همچنان در حال برگزاری است اعلام شد فهد میری کارگردان سوری برای اولین بار است که به ایران آمده است. او در سخنانی «باب المراد» را حامل ارزش های انسانی دانست.

وی اذعان کرد: ایران در عرصه سینمایی تجربیات خوبی داشته و صحنه و دکور خوبی نیز در اختیار ما قرار گرفته است.

حضور ۳۰ بازیگر ایرانی عرب و فارسی زبان
بحرانی تهیه کننده نیز در سخنانی به استفاده از ۱۲۰ بازیگر در سریال اشاره و اظهار کرد: ۴۵ تن از بازیگران سوری، ۲۰ نفر لبنانی و ۳۰ تن از عرب زبانان ایرانی در سریال بازی می کنند.البته برخی از بازیگرانی ایرانی فارسی زبان هستند که صدای آنها در کار دوبله می شود. ضمن اینکه ۱۰ بازیگر عراقی در پروژه حضور دارد.

پخش رمضانی «باب المراد» از العراقیه در ماه رمضان
وی ادامه داد: اولین شبکه ای که رمضان امسال «باب المراد» را پخش می کند العراقیه کشور عراق است.  با شبکه های ایرانی نیز در حال مذاکره هستیم.

بودجه مان کمتر از آثاری چون «محمد رسول الله» است
این تهیه کننده کویتی همچنین یادآور شد: بودجه کار ما از فیلم «محمد رسول الله» و آثار این چنینی پایین تر است.

این سریال در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای ساخته می‌شود و سه فیلم سینمایی از آن درمی‌آید. موضوع آن نیز روش زندگی امام جواد (ع) است. این مجموعه ۱۲۰ بازیگر اصلی دارد و هدف آن نشان دادن مکتب اهل بیت (ع) است.

این سریال زیر نظر شورای فقهی شیعیان لبنان و ایران ساخته می‌شود و قرار نیست چهره معصومی در آن نشان داده شود. طراح گریم «باب المراد» محسن موسوی و مدیر صدابرداری یدالله نجفی هستند که پیش از این در جشنواره فیلم فجر سیمرغ گرفته‌اند. مجید میرفخرایی مدیر هنری سریال است و ستار اورکی آهنگسازی کار را بر عهده دارد. تصویربردار سریال نیز شادی سلمان است که تصویربردار اصلی سریال‌های سوری است.

به گفته یک مقام مسئول پروژه، این سریال ابتدا در شبکه‌های عربی پخش می‌شود. تلویزیون ایران هم در این خصوص وارد مذاکره شده و احتمالا همزمان با شبکه شیعی لبنان در ایران هم شاهد پخش «باب المراد» خواهیم بود.

 1. اسی می‌گه:

  سلام
  فیلمبردارصحنه های جنگ اقای حسن پویاهستند که نامی ازایشان برده نشده است
  درضمن دستیاراول فیلمبرداری اقای سعیدبراتی میباشد
  که بازهم نامی ازایشان برده نشده وبسیاری ازپیشکسوتان سینمای ایران چرا
  درضمن اقای شادی دستیارکارگردان میباشد که دراکثرخبرها فیلمبردارخوانده شده است