تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۱:۱۷:۵۲
کد مطلب : 90819
در غرفه کانون پرورش فکری کودک و نوجوان؛

پخش “رقص” یک زن در نمایشگاه کتاب +فیلم

در کلیپی که از این غرفه به نمایش در آمده بود و اتفاقا هیچ ناظری هم با آن برخورد نمی کرد، خانم مجری برای شاد کردن کودکان و نوجوان به راحتی حرکات موزون به همراه یک خروس را در پیش رو گرفته بود.

نمایشگاه کتاب مهمترین رویداد فرهنگی در کشور است که چند روز میزبان خیل عظیم دوستداران کتاب و علاقه مندان فرهنگی قرار می گیرد.

 

بنا بر این گزارش هر چند آنگونه که علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مدعی است که تلاش می کند تا برگزاری نمایشگاه کتاب را به بخش خصوصی واگذار کند اما بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران نیز توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 

این نمایشگاه حاشیه های بسیاری داشت که معضلات فرهنگی و فروش برخی کتاب های مسئله دار که تعدادشان بسیار زیاد بود از جمله موارد آن است.

 

اما یکی از موضوعاتی که در نمایشگاه کتاب نگاه تاسف بار دلسوزان فرهنگی را به خود جلب می کرد، پخش رقص یک خانم به بهانه دلخوشی برای کودکان در غرفه کانون پرورش فکری کودک و نوجوان بود. تا جایی که در کلیپی که از این غرفه به نمایش در آمده بود و اتفاقا هیچ ناظری هم با آن برخورد نمی کرد، خانم مجری برای شاد کردن کودکان و نوجوان به راحتی حرکات موزون و باله به همراه یک خروس را در پیش رو گرفته بود.

 

مقام معظم رهبری همواره مسئولین فرهنگی کشور را از نفوذ رخنه فرهنگی بر حذر داشته است اما آنچه مشاهده می شود در شأن فرهنگ اسلامی نیست.

 

 

فیلم