تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۵:۱۵
کد مطلب : 85534

پخش مستند جوانی که نه دست دارد نه پا + عکس

«نه دستی، نه پایی، نه غصه‌ای» در یک قسمت ۵۰ دقیقه‌ای از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند درباره فردی با عنوان نیک ویچیچ است که از بدو تولد بدون دست و پا به دنیا آمد.

نیک ویچیچ در هشت سالگی مورد تمسخر اطرافیان بود و به این دلیل دست به خودکشی زد؛ اما این خودکشی نافرجام ماند و سپس زندگی نیک در مسیری افتاد که او را روز به روز به خدا نزدیک‌تر کرد.

هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد. او در دبیرستان رهبری گروهی را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند و از آن به بعد به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.

نیک ویچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل شد. او هم اکنون یکی از تاثیرگذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و موسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد را اداره می‌کند.

اکنون نیک را در سراسر جهان به دلیل سخنرانی هایش می شناسند که با این سخنان، نکات عمیقی را که به واسطه معلولیت دریافته است به مردم جهان منتقل می‌کند. سخنرانی‌های نیک با توجه به فن بیان بالای او منبع انتشار امید در جهان است و تاکنون زندگی بسیاری از مردم جهان را تغییر داده است.

ترجمه و دوبله «نه دستی، نه پایی، نه غصه‌ای» توسط سید جلال خاتمی انجام شده است و این مستند سه شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۳ و پنج شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ساعت ۲۲ از شبکه مستند پخش می شود.

منبع: ایسنا