تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۴:۱۶
کد مطلب : 59646

پذیرایی از زائران اربعین با کباب ترکی+تصاویر

زائران اربعین حسینی که به کربلا رفته بودند تقریبا در طول این سفر چند روزه تمام وعده های غذایی خود را مهمان موکب هایی بودند که برای پذیرایی از عزاداران ترتیب داده شد. موکب هایی که از عزاداران حسین پذیرایی می کرد تقریبا در سراسر مسیرها و شهرهایی که زائران باید برای رسیدن به کربلا از آن می گذشتند وجود داشت ولی تراکم آنها در نزدیکی شهر کربلا و همچنین در مسیر نجف به کربلا بیش از سایر نقاط بود.

پذیرایی از زائران اربعین با کباب ترکی+تصاویر

به گزارش  عصر آبادان به نقل از دانا زائران اربعین حسینی که به کربلا رفته بودند تقریبا در طول این سفر چند روزه تمام وعده های غذایی خود را مهمان موکب هایی بودند که برای پذیرایی از عزاداران ترتیب داده شد.

موکب هایی که از عزاداران حسین پذیرایی می کرد تقریبا در سراسر مسیرها و شهرهایی که زائران باید برای رسیدن به کربلا از آن می گذشتند وجود داشت ولی تراکم آنها در نزدیکی شهر کربلا و همچنین در مسیر نجف به کربلا بیش از سایر نقاط بود.

بر اساس این گزارش ،عزاداران حسینی انواع اقسام غذا ها را می توانستند در موکب ها پیدا کنند و هرکس با هر سلیقه  غذایی که داشت به یکی از موکب ها مراجعه می کرد.

در این موکب ها غذاهای مختلفی وجود داشت همچون؛ انواع خورشت،آش،مرغ،ماهی،فلافل و حتی کباب ترکی که از زائران پذیرایی می شد.یکی از موکب ها که مراجعه کننده زیادی هم داشت با گوشت تازه کباب ترکی آماده و با آن از ازئران پذیرایی می کرد در ادامه تصاویری از این موکب را می بینید: