تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۰۸:۱۷
کد مطلب : 60989
مدیر کل حمایت از مشاغل پایدار وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی:

پرداخت بیمه بیکاری هزینه زیادی را به دولت متحمل می کند/ارائه تسهیلات خوداشتغالی به بیکاران

یاوری گفت:ما در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت ایجاد تسهیلات و امکاناتی هستیم که ماندگاری افراد مشمول قانون بیمه بیکاری کاهش پیداکرده و با تمهیداتی بتوان مقدمات اشتغال مجدد این عزیزان را فراهم نمود.

 

 

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ،  به نقل از نسیم خرمشهر، در حاشیه دومین روز از نخستین همایش بیمه بیکاری و همایت از مشاغل ، یاوری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: هدف بررسی راه‌های افزایش ورودی‌ها به صندوق بیمه بیکاری می‌باشد.

مدیر کل حمایت از مشاغل پایدار وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: ما در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی جهت ایجاد تسهیلات و امکاناتی هستیم که ماندگاری افراد مشمول قانون بیمه بیکاری کاهش پیداکرده و با تمهیداتی بتوان مقدمات اشتغال مجدد این عزیزان را فراهم نمود.

وی گفت: با در نظر داشتن شرایط امروز متأسفانه افراد بسیاری شامل بیمه بیکاری بوده که با توجه به اندک بودن بیمه بیکاری نسبت به حقوق جاری فرد در حال اشتغال ، این پرداخت هزینه زیادی را به دولت متحمل می‌سازد.

یاوری خاطرنشان کرد: بسیاری از مقرری بگیران بیمه بیکاری خود توانایی ایجاد اشتغال را دارا می‌باشند و با تمهیدات مقدماتی که در نظر گرفته‌شده در نظر داریم که از محل منابع موجود تسهیلاتی را برای خوداشتغالی این عزیزان ایجاد نماییم.

انتهای پیام/