تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۰۸:۳۰:۵۹
کد مطلب : 38378

پرسپولیس امسال بحرانی‌تر از پرسپولیس زمان رویانیان

ناآرامی و درگیری‌های مدیریتی گویا قرار نیست دست از سر پرسپولیس بردارد و این تیم بزرگ پایتخت امسال هم مانند سال‌های گذشته خیلی زود درگیر مسائل حاشیه‌ای شد تا هواداران این تیم بار دیگر نگران وضعیت آن شوند. به خاطرات چند سال گذشته خود اگر مراجعه کنید چه زمانی را به یاد می‌آورید که پرسپولیس دچار حاشیه نشده باشد و همین حاشیه هم تیم را زمین نزده باشد؟

ناآرامی و درگیری‌های مدیریتی گویا قرار نیست دست از سر پرسپولیس بردارد  و این تیم بزرگ پایتخت امسال هم مانند سال‌های گذشته خیلی زود درگیر مسائل حاشیه‌ای شد تا هواداران این تیم بار دیگر نگران وضعیت آن شوند. به خاطرات چند سال گذشته خود اگر مراجعه کنید چه زمانی را به یاد می‌آورید که پرسپولیس دچار حاشیه نشده باشد و همین حاشیه هم تیم را زمین نزده باشد؟
به گزارش تابناک، بعد از کلی جار و جنجال  تیم پرحاشیه فصل قبل پرسپولیس از دست سردار‌رویانیان بیرون آمد تا امیر رضا خادم، نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش برای آن فکری بکند. در حالی که همین سال گذشته وقتی پرسپولیس چند قدمی تا جام قهرمانی فاصله نداشت اعتصاب بازیکنان این تیم به دلیل مشکلات مدیریتی باشگاه و عدم پرداخت معوقات ان‌ها موجب شد تا بازیکنان پرسپولیس تمرینات این تیم را ترک کنند و همان امتیاز از دست رفته در بازی با فجر شهید سپاسی به بزرگترین حسرت فصل‌شان تبدیل شود وقتی اهوازی‌ها جام را بالای سر بردند و ان‌ها در جایگاه دوم قرار گرفتند.
کار پرسپولیس که در لیگ سیزدهم تمام شد وزارت ورزش و نماینده تام‌الاختیارش از بازسازی ساختار پرسپولیس وعده داند و اعلام کردند که برای این تیم هیات مدیره‌ای می‌چینند که پرسپولیس را خودکفا کند تا دیگر بدهی‌های چهل و پنجاه و هفتاد میلیاردی بالا نیاورد. خادم از حضور افراد اقتصادی در پرسپولیس خبر داد که از ظرفیت‌های این تیم استفاده کنند و پرسپولیس را از یک تیم همیشه بدهکار به یک تیم پولساز تبدیل کند. این اتفاق در اولین روزهای اردیبهشت ماه امسال رخ داد وقتی که نزدیک به سه ماه تا آغاز لیگ فرصت بود و پرسپولیس می‌توانست سر فرصت برای همه چیز تصمیم بگیرد. اعضای هیات مدیره غالبا افراد ناشناسی بودند و غیر از استیلی و مهرزاد هیچ فوتبالی در میان ان‌ها دیده نمی‌شد تا وعده خادم برای یک هیات مدیره اقتصادی تحقق یابد. با این حال رسانه‌های گمانه‌های زیادی در خصوص نزدیکی افراد حاضر در هیات مدیره به حمید‌استیلی خبر می‌دادند و رئیس هیات مدیره را دوست استیلی معرفی می‌کردند. اولین ناهمگونی در تشکیل پرسپولیس جدید وقتی رخ داد که علی دایی در جایگاهش تثبیت شد. دایی که پیش از تغییر هیات مدیره و در جریان لیگ سیزدهم مصاحبه‌های تندی علیه وزیر ورزش انجام داده بود با آمدن هیات مدیره جدید علی‌رغم قیمیت بالایش در جایگاه خود تثبت شد. خیلی‌ها معتقدند ماجرای انتشار فایل صوتی حرف‌های دایی از وزارت‌خانه و جنجال‌های او و ترس از مصاحبه‌های آتشین شهریار موجب شد تا وزارت ورزش و جوانان با این مسئله کنار بیاید و دایی بالاسر تیم بماند.
اما همه می‌دانستند که ماندن دایی در پرسپولیسی که با دوستان استیلی بسته شده روزهای خوبی برای شهریار رقم نخواهد زد. هیات مدیره خیلی زود یک کمیته فنی را هم کنار دست دایی علم کرد که غالبا از مخالفان دایی تشکیل شده بود با این حال درگیری دایی با کمیته فنی کمتر از هیات مدیره بود. جایی که هیات مدیره نتوانست با تامین مالی لازم خواسته دایی را در نگهداری ملی‌پوشان پرسپولیس را تامین کند و سید جلال حسینی و خلعتبری این تیم را در فصل نقل و انتقالات ترک کردند.
اما این تنها موضوعی نبود که به اختلافات در پرسپولیس دامن زد. فایل صوتی از جلسه هیات مدیره پرسپولیس توسط یکی از اعضا به بیرون درز کرد که در آن برخی اعضا به رفتار صادقیان، سن نیلسون و دایی اعتراض‌هایی داشتند تا همه بفهمند که دایی در پرسپولیس مخالفان سرسختی دارد. اما این‌ها همه آتش زیر خاکستر بود تا سیاسی، رئیس هیات مدیره پرسپولیس روز گذشته در یک مصاحبه از متزلزل بودن جایگاه دایی در هفته دوم لیگ برتر سخن بگوید.
در حال حاضر هیات مدیره پرسپولیس به دو طیف تقسیم شده‌اند. حمیدرضا سیاسی، رئیس هیات مدیره پرسپولیس و چند تن دریگر در یک سو قراردارند و رحیمی و طیفی که طرفدار علی دایی هستند در طرف دیگر قرار دارند و حالا هر روز علیه هم مصاحبه‌های آنچنانی می‌کنند.
آنچه مسلم است رحیمی در متزلزل‌ترین روزهای حضورش در پرسپولیس به سر می‌برد خصوصا اینکه هر روز مصاحبه‌های تند و تیز امیر عابدینی، عضو کمیته فنی پرسپولیس را پشت سر خود می‌بیند و در مقابل هم چندان حمایتی از سوی هیات مدیره نمی‌شود. اسپانسر میلیاردری که وزارت ورزش برای پرسپولیس در نظر گرفته بود چک‌هایش را یکی در میان پاس می‌شود تا دست رحیمی خالی‌تر از همیشه شود. اگر شایعات این روزها تحقق یابد و رحیمی از کار برکنار شود شاید سرانجام علی دایی هم در این تیم چندان روشن نباشد و همه این‌ها دست به دست هم بدهند تا یک پرسپولیس متزلزل را تا نیم فصل مشاهده کنیم.
در این میان فقط هوادار پرسپولیس است که بازهم به جای دیدن موفقیت تیمش باید نگران فعل و انفعالات و اختلافات درونی باشگاه باشد. بدون شک در حال حاضر رحیمی و برخی اعضای هیات مدیره کاملا مقابل هم قرار گرفته‌اند و این بیش از هر چیزی به پرسپولیسی ضربه می‌زند که پس از شروع ضعیف در لیگ بیشتر از هر زمانی به آرامش و حمایت نیاز دارد.