تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۴:۱۹
کد مطلب : 66466

پرفروش‌ترین خودروهای ۲۰۱۴ +تصاویر

نتایج نشان می‌دهد درمجموع در سال ۲۰۱۴ تقریباً ۱۶٫۵ میلیون خودرو در دنیا به فروش رفته است. این آمارها حاکی از آن است که سال ۲۰۱۴ بهترین سال صنعت خودرو از سال ۲۰۰۵ تا کنون بوده است.

بسیاری از خودروسازان بزرگ دنیا با انتشار میزان فروش خود در سال ۲۰۱۴ نشان دادند که آمار فروش خودرو در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن یعنی ۲۰۱۳ در حدود ۶ درصد افزایش داشته است. نتایج نشان می‌دهد درمجموع در سال ۲۰۱۴ تقریباً ۱۶٫۵ میلیون خودرو در دنیا به فروش رفته است. این آمارها حاکی از آن است که سال ۲۰۱۴ بهترین سال صنعت خودرو از سال ۲۰۰۵ تا کنون بوده است.

سری F خودروهای فورد درمجموع ۷۵۳۸۵۱ دستگاه در سال ۲۰۱۴ فروش داشته‌اند و پرفروش‌ترین خودروی سال لقب گرفته‌اند. در این میان مدل f150 تقریباً دوسوم فروش سری اف فورد را هر سال به خود اختصاص می‌دهد.
با وجود اینکه میزان فروش این مدل خودروها نسبت به سال ۲۰۱۳ تقریباً ۱٫۳ درصد کاهش داشته است، با این حال همچنان جز پرفروش‌ترین ها محسوب می‌شوند.

به لطف قوت گرفتن بازار خودرو در سال ۲۰۱۴ و سقوط قیمت بنزین در بسیاری از کشورها از نیمه دوم سال گذشته، خودروهای شاسی بلند فروش بسیار خوبی دشته اند. وانت رم از شرکت فیات کرایسلر و شورلت سیلورادو از جنرال موتورز جزء مدل‌هایی بوده‌اند که سال خوبی را از نظر فروش پشت سر گذاشته‌اند.

اگر از خودروهای شاسی بلند بگذریم به سدان هایی می‌رسیم که تقریباً در سال‌های اخیز جزء ثابتی از لیست پر فروش ترین خودروهای دنیا بوده‌اند. برای مثال تویوتا کمری و تویوتا کرولا هر کدانم به ترتیب ۵ و ۱۲ درصد از نظر میزان فروش نسبت به سال ۲۰۱۳ رشد داشته‌اند.
هوندا آکورد نیز از نظر فروش با افزایش ۶ درصدی آمار خوبی را برای این تولید کننده خودرو رقم‌زده است. پرفروش‌ترین خودروهای 2014 +تصاویر

فورد سری F

فورد سری F
فورد فیوژن

فورد فیوژن
هوندا آکورد

هوندا آکورد
نیسان آلتیما

نیسان آلتیما
تویوتا کمری

تویوتا کمری
تویوتا کرولا

تویوتا کرولا

منبع: بازارخبر