تاریخ انتشار خبر: ۸ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۴:۰۷
کد مطلب : 92317

پرفروش‌ترین سینما‌های خانگی + قیمت

سینما‌های خانگی که در بازار لوازم صوتی و تصویری از مدل‌های متنوعی برخوردارند به طور متوسط رنج قیمتی بین ۸۰۰ هزار تا شش میلیون تومان دارند.

 به نظر می‌رسد طی چند سال اخیر وجود سینما‌های خانگی در کنار تلویزیون‌های نسل جدید برای تجربه تصاویر و صداهای بکر و زیبا در بسیاری از منازل به ضرورتی مهم تبدیل شده است.

سینما‌های خانگی در واقع مجموعه‌ای از سیستم‌های پخش‌کننده صدا و تصویر هستند که امکان تجربه فضای یک سینمای واقعی را در منزل فراهم می‌کنند. سینمایهای خانگی در مدل‌های متنوعی در بازار عرضه می‌شوند که بر اساس نوع برند، امکانات و تجهیزات و همچنین نوع گارانتی و خدمات پس از فروش‌، قیمت‌های مختلفی دارند.

بر اساس بررسی‌های میدانی، در میان برند‌های مختلف سینمای خانگی، ال‌جی، سامسونگ و سونی از فروش بیشتری نسبت به سایر برند‌ها برخوردار هستند و نمونه‌ قیمت برخی از مدل‌ها به این شرح است:

سینمای خانگی ال‌جی ۱۵۸۰ وات با چهار اسپیکر ایستاده و یک اسپیکر مرکزی و آمپلی‌فایر، سه میلیون و ۵۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

سینمای خانگی ال‌جی ۱۱۶۰ وات، دو میلیون و ۳۲۸ هزار تومان است.

سینمای خانگی ال‌جی ۱۳۳۰ وات با امکان پخش سه‌بعدی به همراه بلوتوث و پخش بلوری، پنج میلیون و ۹۸۸ هزار تومان است.

سینمای خانگی ال‌جی ۱۰۰۰ وات، یک میلیون ۸۰ هزار تومان قیمت دارد.

سینمای خانگی ال‌جی ۳۳۰ وات، ۹۸۳ هزار تومان است.

سینمای خانگی ال‌جی ۴۲۷ وات، ۷۷۸ هزار تومان قیمت دارد.

سینمای خانگی سامسونگ ۱۳۳۰ وات با پخش سه‌بعدی و بلوری، پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

سینمای خانگی سامسونگ ۳۳۰ وات، ۹۱۸ هزار تومان است.

سینمای خانگی سامسونگ ۱۰۰۰ وات با بلوتوث آمپلی‌فایر و پخش سه‌بعدی، یک میلیون و ۷۰۸ هزار تومان قیمت دارد.

سینمای خانگی سامسونگ ۱۰۰۰ وات، یک میلیون و ۱۹۸ هزار تومان است.

سینمای خانگی سونی با چهار بلندگوی ایستاده و یک بلندگوی مرکزی به همراه بلوتوث و پخش بلوری، سه میلیون و ۵۶۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

سینمای خانگی سونی ۱۰۰۰ وات، دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

به طور کلی سینما‌های خانگی معمولا شامل چند بلند‌گوی بلند و مرکزی به همراه یک دستگاه پخش هستند که در کنار یک تلویزیون بزرگ نسل جدید، می‌توانند تصاویر و صدا‌هایی متفاوت و با کیفیت بالا را پخش کنند.

یکی از نکات مهم در سینما‌های خانگی، دستگاه پخش‌ آن است. وظیفه این دستگاه (DVD – Player) پخش‌کردن فایل‌های صوتی، تصویری و ارسال آنها به تلویزیون و اسپیکر‌هاست. برای همین بهتر است دستگاهی انتخاب شود که مجهزتر و با کیفیت‌تر باشد.

منبع: ایسنا