تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۵:۳۶
کد مطلب : 44493

پروازهای مستقیم از تل آویو به عربستان

انتقال حجاج فلسطینی بهانه ای شده تا از امسال برای نخستین بار حجاج فلسطینی داخل سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸، از تل آویو و از طریق عبور از حریم هوایی اردن به جده منتقل شوند.

به گزارش عصرآبادان،  به نقل از العالم، روزنامه اقتصادی “مارکر” چاپ فلسطین اشغالی امروز یکشنبه با اعلام این مطلب گفت: در طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ سپتامبر قرار است تا ۷۶۶ نفر از داخل “اسرائیل” (اراضی اشغالی فلسطین) با پرواز خطوط هوایی اردن با هزینه ۶۰۰ دلار برای هر نفر به جده سفر نمایند.

این پروازها را شرکت هوایی “میلاد” در شهر رمله در فلسطین اشغالی ساماندهی کرده است.
“ابراهیم میلاد” مدیر این شرکت در این باره می‌گوید: ارتباطات و هماهنگی با مقامات اردن به منظور برقراری این پروازها از داخل فلسطین اشغالی به عربستان، سه سال بطول انجامید.
به نوشته این روزنامه صهیونیستی، مسأله این پروازها، در خلال دیداری که “گیورا روم” مدیر هواپیمایی رژیم صهیونیستی با همتای اردنی خود “محمد امین” در عمان، مدتی پیش از حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه انجام داده بود، مطرح گردید.
میلاد همچنین می‌گوید: شرکت وی قصد دارد تا در طول سالهای آینده ۴۰۰۰ هزار حاجی و عمره گذار را به جده منتقل کند.
یادآور می شود هشتم ژوئیه گذشته “ترکی الفیصل” رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی عربستان، با انتشار مقاله ای در روزنامه صهیونیستی “هاآرتص” نوشت: بیایید برای لحظه کوتاهی تصور کنیم وضعیت سرزمین فلسطین پس از دستیابی طرفین به سازش چگونه خواهد بود؟
وی افزود: من آرزوی لحظه ای را دارم که بتوانم با هواپیمایی در ریاض مستقیماً به بیت المقدس بروم و با اتوبوس یا تاکسی به مسجد الاقصی بروم، نماز جمعه بخوانم و سپس از امکان مقدس دیگر بازدید کنم. من همچنین می توانم به مرکز «یادواشم» (موزه یادبود هولوکاست) بروم، همانطور که در واشنگتن از موزه هولوکاست بازدید کردم. همچنین می توانم فلسطینیان و اسرائیلی ها را به ریاض دعوت کنم تا از سرزمین اجدادی من دیدن کنند. می توانید تصور کنید که آن زمان روابط بازرگانی، پزشکی، علمی، هنری و فرهنگی بین دو “ملت” تا چه حد توسعه می یابد؟!
چندی پیش هم رییس پیشین اداره اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی “آمان” خطاب به شاهزاده ترکی الفیصل، رییس اسبق سازمان اطلاعات عربستان، از امکان سفر قریب الوقوع “بنیامین نتانیاهو” رئیس کابینه این رژیم به مکه مکرمه سخن گفته بود!
انتهای پیام/گ