تاریخ انتشار خبر: ۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۹:۳۲:۰۳
کد مطلب : 116231

پرورش دهندگان میگو خواستار پرداخت خسارت شدند

جمعی از پرورش دهندگان میگو در بندر چوئبده آبادان خواستار پرداخت خسارت سال گذشته از سوی صندوق بیمه شدند.

  پرورش دهندگان میگو گفتند: پارسال بر اثر بیماری لکه سفید، خسارت زیادی به پرورش دهندگان میگو در سایت بندر چوئبده وارد شد که تاکنون این خسارات پرداخت نشده اند.

به گفته آنان، مزارع پرورش میگو زیرپوشش بیمه بود که با بروز بیماری دچار خسارت زیادی شد و امسال برای شروع به کار مجدد نیازمند تامین نقدینگی مورد نیاز هستیم که پرداخت خسارت می تواند بخش از این نقدینگی را تامین کند.

پرورش دهندگان میگو در بندر چوئبده آبادان همچنین خواستار تمدید بازپرداخت وام های دریافتی از بانکها و پرداخت یارانه از سوی دولت برای ازسرگیری کامل فعالیت خود در مجتمع پرورش میگو در چوئبده شدند.

محمد معلم رئیس اتحادیه پرورش دهندگان میگو و آبزیان خوزستانگفت : هنوز مشکلات مالی پرورش دهندگان میگو در چوئبده حل نشده و منتظر پرداخت تسهیلات جدید بانکی هستیم.

طی هفته آینده انتقال لارو میگو به مزارع پرورش میگو در چوئبده آبادان شروع می شود، پیش بینی شده ۱۲۰میلیون قطعه لارو میگو به مجتمع پرورش میگو در چوئبده آبادان انتقال یابد واستحصال میگو بتدریج از آبان ماه شروع می شود.

سال گذشته حدود یک هزار و ۶۰۰تن میگو در چوئبده تولید شد که به علت شیوع بیماری لکه سفید، میزان تولید ۲۵درصد از پیش بینی قبلی کاهش داشت.

مجتمع پرورش میگو در چوئبده آبادان در دهه ۷۰ و در زمان دولت سازندگی با سرمایه ثابت ۱۰۰میلیارد ریال در سطح سه هزار هکتار به بهره برداری رسید اما در سال ۱۳۸۲ با بروز بیماری ویروسی لکه سفید ، فعالیت این مجتمع به صورت موقت تعطیل شد./صدا و سیما