تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۴:۴۹
کد مطلب : 73037
پیشنهاد پیشکسوتان پرسپولیس غیرعملی است؟

پروین ۵۸ میلیارد را ۱۰۰ میلیون می‌خرد!

طبق قیمت گذاری سازمان خصوصی سازی بر روی سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، ۲۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس معادل ۵۸ میلیارد تومان خواهد شد.

شرکت پیشکسوتان پرسپولیس که علی پروین همه کاره آن است قصد دارد ۲۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس را به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان بخرد!

پس از سال‌ها کش و قوس در مورد واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، دولت توسط سازمان خصوصی سازی برای این دو باشگاه قیمت گذاشت و مزایده واگذاری آن‌ها هم ۲۷ بهمن ماه برگزار می‌شود. طبق اعلام سازمان خصوصی سازی، بلوک ۱۰۰ درصدی سهام هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به یک نفر واگذار می‌شود و آن شخص موظف است پس از مدتی ۲۰ درصد از سهام باشگاه خریداری شده را به پیشکسوتان آن باشگاه که به تایید وزارت ورزش می‌رسند واگذار کند.

در مورد این واگذاری، گرچه خبر خاصی از باشگاه استقلال و پیشکسوتان این تیم شنیده نمی‌شود اما برخلاف استقلال، پیشکسوتان پرسپولیس با جدیت پیگیر ۲۰ درصد سهامی هستند که دولت اعلام کرده باید به پیشکسوتان واگذار شود. سه شنبه این هفته هم هیات مدیره شرکت پیشکسوتان پرسپولیس که علی پروین با حمایت مالی حسین هدایتی همه کاره آن است، جلسه‌ای برگزار کرد تا در مورد این ۲۰ درصد سهام باشگاه پرسپولیس تصمیم بگیرند.

حاصل جلسه روز گذشته هیات مدیره این شرکت، مصوبه‌ای عجیب است که البته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته. هیات مدیره این شرکت با حضور علی پروین، امیر عابدینی، ضیا عربشاهی و بهروز سلطانی تصمیم گرفته ۲۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس را به ۲ هزار سهم ۵۰ هزار تومانی تبدیل کند. این ۲ هزار سهم توسط علی پروین و امیر عابدینی بین تمام پیشکسوتان توزیع می‌شود و به گفته امیر عابدینی، هر بازیکنی که حتی یک روز هم برای پرسپولیس بازی کرده می‌تواند از این سهام بگیرد. امیر عابدینی اعلام کرده که حداقل سهم، یک سهم و حداکثر آن ۱۰ سهم است که بین پیشکسوتان تقسیم می‌شود. علی پروین هم فعلا قرار است سهمی برندارد و اگر سهمی باقی ماند، به او برسد. رقم کل این ۲ هزار سهم ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود که حسین هدایتی آن را پرداخت خواهد کرد.

نکته جالب در مورد این موضوع، قیمت گذاری شرکت پیشکسوتان پرسپولیس روی این باشگاه است. طبق حساب و کتابی که پروین و هیات مدیره شرکت پیشکسوتان پرسپولیس انجام داده‌اند، قیمت ۲۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود و با این حساب کل باشگاه ۵۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری خواهد شد! این در حالی است که دولت قیمت پایه هر یک از باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را ۲۹۰ میلیارد تومان اعلام کرده است.

طبق قیمت گذاری سازمان خصوصی سازی بر روی سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، ۲۰ درصد از سهام باشگاه پرسپولیس معادل ۵۸ میلیارد تومان خواهد شد و خریدار بلوک ۱۰۰ درصدی باشگاه، می‌تواند آن را به همین قیمت به پیشکسوتان واگذار کند. البته دولت منعی برای واگذاری این ۲۰ درصد با قیمت پایین‌تر مشخص نکرده اما بعید است شخصی که پرسپولیس را می‌خرد، سهام ۵۸ میلیارد تومانی خود را به قیمت ۱۰۰ میلیون تومان واگذار کند. با این حساب مشخص نیست که اعضای هیات مدیره شرکت پیشکسوتان پرسپولیس بر چه اساسی فکر کرده‌اند که خریدار پرسپولیس، ۲۰ درصد از سهام این باشگاه با ارزش ۵۸ میلیارد تومان را با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان به آن‌ها واگذار خواهد کرد.

منبع: خبرآنلاین