تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۰:۴۷
کد مطلب : 123095

پرچمدار کانادایی ایران در اختتامیه المپیک +عکس

یک جوان ۲۲ ساله کانادایی پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه المپیک ریو شد.

عصر ایران نوشت: «کاروان ورزشی ایران در مراسم اختتامیه المپیک شرکت نکرد. از همین رو یک جوان ۲۲ ساله کانادایی داوطلب، مسئول حمل پرچم ایران در این مراسم شد.

وبسایت خبری «سی‌بی‌سی» کانادا با اشاره به این خبر نوشت: «کام گالیندو»، جوان ۲۲ ساله از همیلتون کانادا در مراسم اختتامیه المپیک ریو با توجه به عدم شرکت ایران در مراسم اختتامیه، ماموریت حمل پرچم ایران در این مراسم را بر عهده گرفت.

این جوان کانادایی از نیروهای داوطلب کمک به برگزاری المپیک ریو بود که در جریان المپیک به عنوان نیروی داوطلب کمک به کاروان ورزشی ایران فعالیت می‌کرد. او با اعلام این خبر در صفحه توییتر خود اعلام کرد، از این که مسئول حمل پرچم ایران در مراسم اختتامیه المپیک ریو است، هیجان زده است. او در جریان مراسم اختتامیه چند عکس نیز از خود گرفته و در شبکه‌های اجتماعی انتشار داده است.

کاروان ورزشی ایران پس از اتمام المپیک علاقه‌ای به حضور در مراسم اختتامیه نداشته است. بر اساس گزارش‌ها مراسم اختتامیه المپیک ریو حتی از مراسم افتتاحیه آن جذاب‌تر و باشکوه‌تر بوده است.

کام گالیندو دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه «مک‌مستر» در شهر همیلتون کاناداست. او در جریان بازی‌های ۲۰۱۵ «پان‌آمریکن» در همیلتون کانادا نیز به عنوان یک نیروی داوطلب به برگزاری این بازی‌ها کمک کرد. او اصالتا کلمبیایی است و علاوه بر انگلیسی به زبان‌های اسپانیولی و فرانسه نیز مسلط است.

او که در ۱۸ روز گذشته با اعضای کاروان ورزشی ایران در ریو سر و کار داشته است، ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک را انسان‌هایی فوق‌العاده توصیف کرده است. این جوان داوطلب در زمینه تدارکات، عملیات و پشتیبانی از کاروان المپیکی ایران در ریو خدمت می‌کرد. او وقت‌گذراندن با کاروان ورزشی ایران در المپیک را تجربه‌ای فوق‌العاده خواند و از این که اعضای کاروان ورزشی ایران این تجربه تکرار نشدنی را در اختیار او گذاشته‌اند، سپاسگزاری کرد.

او تنها ساعاتی پیش از برگزاری مراسم اختتامیه اطلاع یافته است که باید ماموریت حمل پرچم ایران را بر عهده بگیرد. با این که به گفته خودش سر درد داشته و هوا بارانی بوده اما تجربه حمل پرچم در مراسم اختتامیه برای او بسیار هیجان‌انگیز یا شاید تکرارناپذیر بوده و به همین خاطر سریعا موهایش را ژل زده و خود را تمیز و مرتب به مراسم اختتامیه رسانده است.

گالیندو گفته است میله‌های پرچم از آهن بود و به همین خاطر حمل آنها در طول مراسم بسیار سخت بوده و دستش از سنگینی میله بی‌حس شده است. از سوی دیگر به دلیل بارش باران و خیس شدن پرچم وزن آن حتی بیشتر هم شده است. این جوان کانادایی گفته است که در طول مراسم بسیار مراقب پرچم ایران بوده تا به دلیل سنگینی میله از دستش نیفتد.»