تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۵:۱۲
کد مطلب : 111583
دوشنبه های فوتبالی خاطره انگیز ؛

پرچم آبادان بالا رفت/فاصله ۱۸۰ دقیقه ای صنعت تا لیگ برتر

عصر آبادان:با این پیروزی و به لطف شکست فجر سپاسی مقابل فولاد در یزد ، صنعت نفت ۵۸ امتیازی شد و توانست بعد از مدت ها ، به جمع سه تیم اول لیگ دسته اول کشور بازگردد.

۴۰۸۷

سردبیر / به گزارش عصر آبادان ، هفته های پایانی لیگ دسته اول فوتبال کشور ، به مانند لیگ برتر ، این روزها به اوج حساسیت خود رسیده است و با وجود دو هفته مانده به پایان رقابت ها ، هنوز تکلیف بالا و پایین جدول و بسیاری از تیم ها روشن نشده است.

با وجود همه حساسیت ها اما دوشنبه های چند هفته ی گذشته برای فوتبال آبادان ، خوش یمن و خاطره انگیز بود.صنعت نفت که برای جبران عقب ماندگی های طول فصل ، در رقابت های باقیمانده ی خود چاره ی جز پیروزی برابر حریفان نداشت ، با هدف کسب سه امتیاز وارد میدان شدند و به لطف بازی خوب بازیکنان و هدایت مربیان خود توانست تا این لحظه به آن دست یابد.

کار بزرگ صنعت نفت در هفته ۳۲ رقم خورد.این تیم در خارج از خانه برابر پیکان مدعی و صدرنشین به یک برد ارزشمند دست یافت و به قول فوتبالی ها ، فینال ۶ امتیازی را از آن خود کرد.(هرچند که اکنون دو هفته مانده به پایان رقابت ها ، صعود پیکان به لیگ برتر مسجل شده است اما اگر شرایط دیگری رقم می خورد و پیکان به این مهم موفق نمی شد ، اهمییت پیروزی شاگردان دست نشان در برابر این تیم بیشتر خود را نشان می داد.)

زردپوشان آبادانی بعد از اینکه در هفته ۳۳ در خانه ، پاس را با شکست بدرقه کردند ، در هفته ۳۵ نیز شاهکار کردند و در برابر مس  مدعی صعود آن هم در کرمان ، با نتیجه ۲ بر یک بر حریف سرسخت خود پیروز شدند و راه صعود به لیگ برتر را برای خود هموار کردند.

امروز دوشنبه ۱۳ اردیبهشت نیز ، همانطور که پیش بینی می شد ، یاران دست نشان در ورزشگاه خانگی خود با تمام توان وارد زمین شدند و با حمایت همه جانبه هواداران خود ، شهرداری اردبیل را با ۵ گل ، گلباران کردند.

با این پیروزی  و به لطف شکست فجر سپاسی مقابل فولاد در یزد ، صنعت نفت ۵۸ امتیازی شد و توانست بعد از مدت ها ، به جمع سه تیم اول لیگ دسته اول کشور بازگردد.نماینده فوتبال آبادان اکنون برای کسب مقام دوم و صعود مستقیم به لیگ برتر فقط دو امتیاز با ماشین سازی تبریز فاصله دارد.دو امتیازی که باید در دو بازی باقیمانده به آن دست یابد.

از این پس برای ماندن در میان سه تیم بالای جدول ، ریش و قیچی دست صنعت نفت و شاگردان دست نشان است.آنها اگر به خوبی از عهده دو بازی باقیمانده بر بیایند ، دیگر در انتظار اما و اگر نمی مانند و نیازی به نتایج سایر بازی ها ندارند.هرچند برای دوم شدن باید نیم نگاهی به بازی های ماشین سازی تبریز نیز داشته باشند.

صنعت در دو بازی آینده خود باید در رشت به مصاف داماش گیلان برود و از فجر سپاسی در آبادان میزبانی کند. داماش در انتهای جدول حضور دارد و آخرین تلاش هایش را برای نیفتادن می کند و فجر سپاسی نیز ، در صورت پیروزی در هفته آینده ، برای پشت سرگذاشتن صنعت نفت و احتمالا حضور در بازی پلی آف ، می جنگد.به این تفاسیر ، جوانان شایسته فوتبال آبادان ، دو هفته ی سخت و نفس گیر دیگر در پیش دارند تا مردم آبادان را صاحب یک تیم لیگ برتری کنند.

از سوی دیگر ماشین سازی تبریز نیز کار آسانی نخواهد داشت.این تیم هفته آینده از مس رفسنجانی میزبانی می کند که مدعی صعود به لیگ برتر بوده و امیدوار است با توقف رقبا ، خود را در جمع سه تیم بالای جدول ببیند و بدون تردید حریف سختی برای تبریزی ها خواهد بود. ماشین سازی در هفته آخر نیز باید در سیرجان مقابل گل گهر بازی کند. هرچند گل گهر شانسی برای صعود ندارد و از بابت سقوط به دسته پایین تر خیالش کمی راحت است ، اما بازی خارج از خانه برای نماینده تبریز ، آسان نخواهد بود.

با همه ی اینها ، امروز فوتبال آبادان ، یکی دیگر از دوشنبه های خوب خود را جشن گرفت.مردم و تماشاگران پس از پایان بازی در خیابان های اطراف ورزشگاه به جشن و پایکوبی پرداختند.آنها خوشحال و سرمست از اینکه تیم شان بعد از مدت ها در جمع مدعیان صعود به لیگ برتر قرار گرفت ، امیدوارند دوشنبه های باقیمانده ، پیام آور شادمانی و غرور برای فوتبال آبادان باشد.مردمی که عاشق  فوتبال اند و با آن زندگی می کنند ، بی صبرانه در انتظار جشن صعود تیم شان هستند. / انتهای پیام