تاریخ انتشار خبر: ۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۹:۴۸
کد مطلب : 62659
پدر شهید خوزستانی فتنه88 در گفتگو با رهیاب:

پسرم بی گناه در فتنه ۸۸ به شهادت رسید/قاتلین پسرم باید قصاص شوند

عصر آبادان:پدر شهید براویه به خبرنگار رهیاب در خصوص محاکمه فتنه گران وقاتلین پسرش گفت: فرزند من در ایام فتنه ۸۸ در تهران کشته شد و من دنبال قتل پسرم هستم هرکسی که می خواهد باشد باید قصاص شود

 

به گزارش رهیاب نیوز  یکی از شهدای فتنه سال ۸۸  شهید یعقوب بروایه است او  اهل روستای بروایه در ۲۰ کیلومتری اهواز  است وی که در مقطع فوق لیسانس در تهران مشغول تحصیل بود در ایام فتنه ۸۸ توسط منافقین شهید شد.

یعقوب که در حال برگشت از دانشگاه و رفتن به سمت خانه اش در تهران بود  در نقطه ای  از شهر که هیچ تجمعی نبود به شهادت می رسدو

به مناسبت ایام الله ۹ دی به دیدار با این پدر شهید رفتیم عبدالرضا بروایه که یک کشاورز ساده است ولی بصیرت مثال زدنی اش همراه با سادگی و صفای خاص او تابلویی است به بلندای حماسه نه دی که باید بعضی از مسئولینی که این روزها از گفتن واژه فتنه هم واهمه دارند درس یاد بگیرند.

 

بعد از شهادت فرزندش دشمنان نظام و رسانه های معاند انقلاب مثل بی بی سی و صدای امریکا و خبرگزاری خارج کشور  بارها خواستند با او صحبت کنند تا شهید یعقوب بروایه را مصادره به مطلوب کنند و از این ماجرا سو استفاده کنند ولی او با هیچکدام از آنها مصاحبه نکرد.

پدر  شهید براویه به خبرنگار رهیاب در خصوص محاکمه فتنه گران وقاتلین پسرش گفت: فرزند من در ایام فتنه ۸۸ در تهران کشته شد و من دنبال قتل پسرم هستم هرکسی که می خواهد باشد باید قصاص شود.

وی ادامه داد:پسرم بی گناه در فتنه ۸۸ به شهادت رسید و درخواستم از مسئولین این است که مسببن این فتنه و قاتلین پسرم دستگیر و محاکمه شوند.

پدر شهید فتنه اظهار داشت:از سال ۸۸ دنبال این هستم که قاتل پسرم محاکمه شود باید بدانم چه کسانی پسر مرا در تهران به شهادت رسانند؟ هنوز نمی دانم پسرم به چه جرمی و چرا کشته شد؟

وی ادامه داد: هرگز از خون پسرم نخواهم گذاشت باید یاد شهدای فتنه و دیگر شهدا را زنده نگه داشت تا یاد آنها برای مردم بماند.

عبدالزهرا بروایه گفت:همه اهالی روستا پسرم را دوست دارند وی بچه ای متدین و با اخلاق بود خدا را شاکرم که چنین فرزندی تربیت کردیم و در راه دین و انقلاب هم او را دادیم ما هر چه داریم متعلق به جمهوری اسلامی است.