تاریخ انتشار خبر: ۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۰:۲۶:۵۷
کد مطلب : 27026

پسری‌که‌روزی ۱۰۰بارتشنج‌می‌کند/تصاویر

“مکس مکجی” پسر بچه ۱۳ ساله ای است که چیز درستی از زندگی را درک نکرده است زیرا دچار سندروم خاصی شده که باعث می شود روزی ۱۱۰ بار دچار تشنج شود.

 

عصر آبادان –  تشنج حاصل از بیماری های خاصی است که می تواند باعث از بین رفتن برخی اعصاب در بدن انسان شود. آن دسته افرادی که دچار این حالت می شوند معمولا بعد از مدتی قدرت تکلم یا قدرت های دیگر خود را از دست می دهند. تشنج به طور طبیعی شاید روزی یک بار یا حتی هفته ای یکبار سراغ بیمار آید.

“مکس مکجی”  پسر بچه ۱۳ ساله ای است که چیز درستی از زندگی را درک نکرده است زیرا دچار سندروم خاصی شده که باعث می شود روزی ۱۱۰ بار دچار تشنج شود. این تشنج ها در نهایت باعث از بین رفتن قدرت تکلم او تا حد زیادی شده و ممکن است باقیمانده آن را نیز از بین ببرد.

خانواده او به دنبال راهی هستند تا این بیماری درمان شود و تنها راه برای این پسربچه اسکاتلندی سفر به آمریکا و انجام چند عمل جراحی بسیار سنگین است که هزینه زیادی در بر دارد. آن ها باید برای این عمل ۶۵ هزار دلار معادل با ۱۹۵ میلیون تومان است.

” Lennox-Gastaut ” نام سندرومی است که مکس به آن دچار شده است. او به طور متوسط ساعتی ۵ بار دچار این حالت می شود. به هیچ عنوان نمی تواند از خانه خارج شود و مادرش هم نباید لحظه ای از او دور باشد. او با خوردن ۵ داروی مختلف توانسته است تعداد دفعات تشنج را به این عدد برساند وگرنه معلوم نیست بدون این داروها روزی چندبار باید تشنج کند.