تاریخ انتشار خبر: ۱ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۷:۵۴
کد مطلب : 55444

پسر الکلی، مادر و خواهرش را کشت

۲۸ آبان روز تلخی برای خانواده سلماسی بود. روزی که پسر ٣٠ ساله خانواده در حالی که الکل مصرف کرده بود با مادر خود درگیری لفظی شدیدی پیدا کرد و دست به جنایتی هولناک زد؛ جنایتی که مادر و خواهر او را به کام مرگ کشاند.

 ۲۸ آبان روز تلخی برای خانواده سلماسی بود. روزی که پسر ٣٠ ساله خانواده در حالی که الکل مصرف کرده بود با مادر خود درگیری لفظی شدیدی پیدا کرد و دست به جنایتی هولناک زد؛ جنایتی که مادر و خواهر او را به کام مرگ کشاند.
در این روز تماس‌های مکرر برادر مقتول با شماره تماس خواهر خود با هیچ پاسخی روبه‌رو نمی‌شد. اتفاقی که ترس را در دل برادر کاشت و باعث شد تا بلافاصله به سمت خانه خواهر خود حرکت کند. هرچه برادر به خانه خواهرش نزدیک‌تر می‌شد، نگرانی از وقوع اتفاقی هولناک، ذهن او را بیشتر درگیر می‌کرد؛ نگرانی‌ای که با رسیدن به خانه خواهر رنگ واقعیت به خود گرفت و برادر را با صحنه دلخراشی روبه‌رو کرد. طولی نکشید که فریادهای برادر به آسمان بلند شد و خبر از وقوع حادثه‌یی ناگوار داد.
خواهر، غرق خون بر روی زمین افتاده و جان خود را از دست داده بود. تلاش‌های برادر هم به دلیل گذشتن مدت زمان طولانی از مرگ خواهر، دیگر ثمری نداشت. در این شرایط تماس با فوریت‌های پلیسی ١١٠ تنها فکری بود که به ذهن برادر رسید.
با حضور پلیس در صحنه جرم روند رسیدگی به پرونده وارد مسیر تازه‌یی شد. در تحقیقات اولیه تیم پزشکی از جسد زن میانسال آثار ضربات متعدد چاقو روی دست و گردن بیش از هر چیز دیگری دیده می‌شد. موضوعی که مهر تایید بر وقوع قتل زد و ذهن ماموران را بر بازرسی ویژه از صحنه جرم متمرکز ساخت.
به گفته سرهنگ حسین رمزی، فرمانده انتظامی سلماس در بازرسی اولیه ماموران هیچ گونه آثار ورود به زور به خانه دیده نمی‌شد با این حال آثار بهم‌ریختگی اسباب و وسایل در محل حادثه نشان می‌داد که قاتل پس از درگیر شدن با مقتول او را با ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده است. همزمان بررسی‌های ماموران نشان می‌داد که دختر ٨ ساله خانواده نیز مفقود شده است. اتفاقی که خبر از حادثه هولناک‌تری می‌داد و این احتمال را تقویت می‌کرد که کودک ٨ ساله نیز قربانی دیگر این درگیری شده باشد؛ احتمالی که به تدریج رنگ واقعیت به خود گرفت و اندوه خانواده مقتول را دو چندان ساخت.
با تقویت «فرضیه قتل از سوی آشنایان به دلیل اختلافات شخصی» تحقیقات ماموران از خانواده مقتول آغاز شد که در جریان آن مشخص شد فرزند مقتول، پیش از این سابقه درگیری‌های شدیدی با مادر خود داشته است.
سرهنگ رمزی در تشریح روند رسیدگی به پرونده گفت: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد که پسر ٣٠ساله مقتول سابقه درگیری‌های شدید با مادر خود داشته و در حال حاضر نیز متواری شده است که به این ترتیب ظن ماموران به پسر خانواده به عنوان متهم اصلی قتل قوت گرفت و دستگیری او به جریان افتاد.
به گفته فرمانده انتظامی سلماس با تحقیقات ماموران و بررسی گفته‌های خانواده مقتول به سرعت مخفیگاه متهم کشف و در کمتر از ١٢ ساعت در اقدامی غافلگیرانه از سوی ماموران شناسایی و دستگیر شد.
هرچه تحقیقات ماموران پیش می‌رفت جزییات هولناک‌تری از پرونده مشخص می‌شد. سرهنگ رمزی در تشریح روند بازجویی‌ها از متهم گفت: پسر خانواده پس از دستگیری از سوی ماموران به پلیس آگاهی منتقل و بازجویی از او برای تکمیل پرونده آغاز شد که متهم در جریان آن با اعتراف به قتل مادر خود از قتل خواهر ٨ ساله‌اش نیز پرده برداشت و گفت: در روز حادثه الکل مصرف کرده بودم. وقتی به خانه رسیدم با مادرم درگیری شدیدی پیدا کردم و در یک لحظه کنترل خود را از دست دادم و با ضربات متعدد چاقو او را مجروح کردم که بعد از مدتی متوجه شدم او کشته شده است. در ادامه که کنترل خود را از دست داده بودم خواهر هشت ساله‌ام را خفه کردم و او را نیز کشتم.
به گفته سرهنگ رمزی متهم بعد از کشتن خواهرش جنازه او را در نیمه‌های شب با ماشین حمل و در ٢٠ کیلومتری سلماس حوالی روستای آغ زیارت رها کرده است با این حال تحقیقات ماموران برای یافتن جسد دختر هشت ساله همچنان ناکام مانده و بازرسی از محل رها شدن جنازه ادامه دارد.
به این ترتیب رسیدگی به پرونده تا پیدا شدن جسد کودک هشت ساله و تکمیل جزییات آن همچنان ادامه دارد.
منبع: اعتماد