تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۵:۰۹
کد مطلب : 116730

پلمپ مساجد به دلیل ایجاد آلودگی صوتی! +تصاویر

مسئولان شهر لاگوس در نیجریه به بهانه جلوگیری از ایجاد سرو صدا، تعداد زیادی از کلیساها، مساجد، هتل ها و باشگاه ها را بستند.

مسئولان شهر لاگوس درنیجریه به بهانه جلوگیری از ایجاد سرو صدا، تعداد زیادی از کلیساها، مساجد، هتل ها و باشگاه ها را بستند.

پلمپ مساجد به دلیل ایجاد آلودگی صوتی! +تصاویر
به ‘گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه فرانس ۲۴، یک مسئول آژانس حمایت از محیط زیست درشهرلاگوس که با ۲۰ میلیون نفر، پرجمعیت ترین شهر نیجریه است، گفت که ۷۰ کلیسا، ۲۰ مسجد و۱۱ هتل و باشگاه و مرکز فروش مشروبات الکلی دراین منطقه بسته شده اند.
لاگوس شهری شلوغ و پرجمعیت است و بخشی از سر وصدا و شلوغی آن به خاطر بلندگوهایی است که درکلیساها و مساجد استفاده می شود.
پلمپ مساجد به دلیل ایجاد آلودگی صوتی! +تصاویر
پلمپ مساجد به دلیل ایجاد آلودگی صوتی! +تصاویر
“رشید عبید الله صحابی ” رئیس مرکز حمایت از محیط زیست گفت که دستور بستن مساجد و کلیساها پس از آن صادر شده که برخی ازکلیساها و مساجد به دستورات دولت مبنی بر برداشتن بلندگوها از خارج از مساجد و کلیسا به منظور کاهش آلودگی صوتی توجه نکردند.
درجه صدای مجاز در روز ۵۵ دسی بل ودرشب بین ۴۲ تا ۴۵ دسی بل است و دولت نیجریه امیدوار است که در چهار سال آینده، آلودگی صوتی از بین برود.
منبع یاد شده ابراز امیدواری کرد که سرو صدا و شلوغی در لاگوس در سال ۲۰۲۰ از میان برود، مسئولان محلی همچنین استفاده از بوق ماشین ها را به همین منظور منع کرده اند