تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۲۰:۲۴:۵۴
کد مطلب : 80766

پل طبیعت، سازه بر‌تر ۲۰۱۵ +عکس

پل طبیعت انتخاب اول مردم و انتخاب پنجم معماران برجسته جهان در مسابقه معماری (architizer awards) در سال ۲۰۱۵ شد.

 پل طبیعت انتخاب اول مردم و انتخاب پنجم معماران برجسته جهان در مسابقه معماری (architizer awards) در سال ۲۰۱۵ شد.

پل طبیعت به عنوان سازه بر‌تر درسال 2015

دکتر اردشیر نوریان با اعلام این خبر گفت: جایزه بین المللی A+ از معتبر‌ترین جوایز معماری جهان است و سازه‌های بر‌تر معماری را به منظور شناسایی سازه‌هایی که به بهبود و افزایش کیفیت زندگی روزانه مردم دنیا کمک می‌کنند، معرفی می‌کند.

مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد افزود: A+ یک جایزه بین المللی معتبر در عرصه معماری است که بیش از ۳۰۰ معمار نخبه از سراسر دنیا، هیات داوران آن را تشکیل می‌دهند. این جایزه هر ساله در سه بخش عمده برگزار می‌شود که پل طبیعت به دلیل سازه و همچنین کاربری‌اش توانست در بخش پل‌های عبوری جزو ۵ سازه بر‌تر جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گیرد.

وی با اشاربه اینکه پل طبیعت در بخش مردمی نیز توانست جایزه اول را به خود اختصاص دهد افزود: در بخش پل‌های بزرگراهی نیز پل طبیعت به انتخاب مردم توانست مقام اول این مسابقه بین المللی را به دست آورد.

به گفته نوریان این جایزه از آن جهت مهم است که علاوه بر انتخاب توسط بهترین معماران حال حاضر جهان، مردم نیز در آن نقش داشته و امکان ارائه نظر در مورد یک اثر معماری را دارند.

او ادامه داد: پل طبیعت، یک پیاده راه با ۱۴هزار قطعه فولادی است که در سال ۱۳۹۳ در اختیار شهروندان قرار گرفت و در بنا نوروز امسال، پذیرای ده‌ها هزار از شهروندان تهرانی و گردشگران دیگر بود و تا به حال جوایزه سازه بر‌تر فولادی در سال ۹۲ و خشت طلایی و پل بر‌تر کشور را در سال ۹۳ به دست آورد.

منبع: فارس