تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۲:۰۷
کد مطلب : 45721
معاون دریایی بندری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر:

پنجمین شناور مغروقه از رودخانه کارون درخرمشهر خارج شد

عصر آبادان- معاون دریایی بندری اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، از خارج سازی پنجمین مغروقه بجا مانده از جنگ تحمیلی در سال جاری از رودخانه کارون خبر داد.

پنجمین-خارج-سازی-مغروقه-در-بندر-خرمشهر-salvage

به گزارش خبرنگار عصر آبادان به نقل از روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، “ابوطالب گرایلو” گفت: این مغروقه از نوع بارج خن دار تک انباره با ابعاد ۲۴ متر طول، ۹متر عرض و ۳ متر ارتفاع، پس از انجام مراحل گل شویی به کمک یک فروند بارج و جرثقیل از رودخانه کارون خارج سازی شد.

وی افزود : خارج سازی این مغروقه در راستای افزایش ایمنی آبراه های اروند و کارون به همت متخصصان و کارشناسان اداره ایمنی کانال و حفاظت دریایی بندر خرمشهر صورت گرفت.

گرایلو در پایان با اشاره به پروژه های شناورسازی در دست اقدام بندر خرمشهر گفت: عملیات خارج سازی ۳ فروند مغروقه در رودخانه کارون و ۵ فروند مغروقه در آبراه اروند کلید خورده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به خشکی انتقال یابند.

متذکر می شود از ابتدای طرح شناورسازی مغروقه های باقی مانده از جنگ تحمیلی تاکنون ۱۲۰ فروند مغروقه از رودخانه کارون و ۲۴ فروند مغروقه از آبراه بین المللی اروند توسط بندر و دریانوردی خرمشهر و بخش خصوصی خارج سازی شده است.