تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۲:۵۱:۱۴
کد مطلب : 95230

پنج سال دربه دری پل نهم به پایان می رسد؟

سیاحی معاون عمرانی استاندار وعده داده بود بر اساس اولویت بندی‌ها در اجرای پروژه پل نهم، فاز نخست و یک باند این پل تا پایان دی ۹۳ به بهره‌برداری می‌رسد ولی این اتفاق نیفتاد!

به گزارش عصر آبادان، استاندار خوزستان امروز از تامین اعتبار مورد نیاز تکمیل پل نهم اهواز و بهره برداری آن خبر داد.

مقتدایی معتقد است در کلیات پروژه تاخیری ایجاد نشده و دستگاه های اجرایی تاکنون تعامل خوبی داشته اند.
استاندار گفته است تاخیر ایجاد شده ربطی به تعامل دستگاه ها ندارد بلکه عدم تامین اعتبار مشکل تاخیر پروژه بود که از محل اعتبارات استانی برای آن منابعی در نظر گرفته شد.
عملیات اجرایی ساخت پل نهم اهواز که از سال ۸۹ آغاز شده و قرار بود دو ساله تمام شود این پل به صورت تمام بتنی و پیش تنیده خواهد بود که در نوع خود در کشور بی نظیر و برای اولین بار با چنین دهانه ای و سازه ای ساخته می شود.
پل نهم به صورت دو پل جداگانه و در کنار هم ساخته خواهند شد که طول کل این دو پل برابر با ۹۸۰ متر خواهد بود و با ساخت و تکمیل آن ارتباط آسان مناطق ملی راه و کیانپارس اهواز برقرار خواهد شد

برای نخستین بار است که بر روی رودخانه کارون پلی ساخته خواهد شد که هیچ گونه پایه ای در رودخانه قرار نخواهد گرفت و کلیه مسایل هیدرولوژی و مهندسی رودخانه به طور کامل در این طراحی در نظر گرفته شده است.
 پروژه پل نهم اهواز در دولت احمدی نژاد در زمره پروژه‌های مهرماندگار قرار گرفته بود و قرار شد تا خرداد ۹۱ حداقل یک لاین از این پل به بهره‌برداری برسد ولی این اتفاق هیچگاه نیفتاد.
سیاحی معاون عمرانی استاندار هم وعده داده بود بر اساس اولویت بندی‌ها در اجرای پروژه پل نهم، فاز نخست و یک باند این پل تا پایان دی ۹۳ به بهره‌برداری می‌رسد ولی باز این اتفاق نیفتاد!
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان چندی پیش در بازدید از پل نهم اهواز گفته بود عملیات ساخت مرحله نخست پل نهم اهواز، با تکمیل یک باند عرشه آن خرداد امسال به پایان می رسد.
حال با وعده تامین اعتباری که مقتدایی داده است باید منتظر ماند و دید که  آیا دربه دری پل نهم اهواز به پایان خواهد رسید یا خیر؟
 منبع: رهیاب