تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۷:۵۳
کد مطلب : 73647
طی سال جاری؛

پنج میلیون لیتر سوخت قاچاق در سواحل خوزستان کشف شد

فرمانده دریابانی استان خوزستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیون لیتر سوخت قاچاق با تلاش پرسنل دریابانی در مرزهای آبی این استان کشف و ضبط شده است.

سردار عبدالله نظرپور شنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه فرمانده دریابانی آبادان افزود: این میزان سوخت قاچاق با اقدامات ماموران دریابانی آبادان و ماهشهر در مبارزه با قاچاق سوخت کشف و ضبط شده است.

وی اظهار داشت: برخی سودجویان سعی دارند، در موضوع کالا و سوخت، امنیت کشور را برهم زده و خلاف قانون عمل کنند و نیروی انتظامی نیز وظیفه خود می داند در این خصوص اقدام کند.

سردار نظر پور ادامه داد: در چند ماه گذشته با توجه به کاهش قیمت جهانی سوخت، قاچاق این فراورده ها نیز کاهش قابل ملاحظه داشته است.

فرمانده دریابانی خوزستان همچنین از معرفی کلانتر دوازدهم مرزهای ایران و عراق خبر داد و گفت: با توجه به مناسبات اقتصادی و مرزی ایران با طرف عراقی و پیگیری انجام شده، کلانتر مرز دوازدهم عراق با ایران مشخص شد و متعاقب آن سرهنگ نادر اسداللهی به عنوان فرمانده دریابانی آبادان به عنوان کلانتر مرز دوازدهم ایران معرفی شده است.

فرمانده دریابانی خوزستان اضافه کرد: مسئولان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهرستان آبادان از این پس می توانند مشکلات، مسائل و پیگیری های خود را با طرف عراقی در فاو و بصره و مناطقی که با آبادان هم مرز است، از طریق کلانتر مرز دوازدهم پیگیری کنند.

در این آیین سرهنگ نادر اسداللهی به عنوان فرمانده دریابانی آبادان معرفی و از اقدامات سرهنگ هوشنگ گودرزی سرپرست فرماندهی دریابانی این شهرستان تجلیل شد.

شهرستان آبادان با کشور عراق، ۱۱۳ کیلومتر مرز آبی دارد.

مرجع / ایرنا