تاریخ انتشار خبر: ۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۴۵:۱۸
کد مطلب : 70592
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت:

پهنای باند و سرعت اینترنت در خوزستان بسیار خوب است/به زودی روستاها دارای اینترنت پرسرعت می شوند

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان خوزستان سرعت اینترنت و پهنای باند این استان را بسیار خوب دانست و گفت: اگر مشکلی وجود دارد باید همکاران ما در بخش های خصوصی نسبت به خرید پهنای باند از شرکت زیرساخت اقدام کنند.

 

 

 

به گزارش  عصر آبادان ؛  به نقل از اهوازنیوز،علیرضا ملکی جهان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان در نشست خبری که صبح امروز به مناسبت افتتاحیه پروژه ها برگزار شده بود، گفت: از سال ۸۸ مخابرات از بدنه دولت جدا و به بخش خصوصی واگذار شد و با امضای مستقیم وزیر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، به عنوان نماینده دولت و کلیه زیرمجموعه های این وزارت در خوزستان عملیات راهبردی، هدایت و کنترل را عهده دار شده است.

ملکی جهان با ارائه شاخص های آماری اظهارداشت: استان خوزستان با ۲۷ شهرستان و ۴۰۹۲ روستا و جمعیتی بالغ بر ۴۷۰۹۴۱ نفر نیاز به اطلاع رسانی جمعیت شهری و روستایی دارد.

وی ادامه داد: یکی از اولیت های دولت تدبیر و امید، محرومیت زدایی از مناطق شهرهای کوچک و به ویژه روستاهای بالای ۲۰خانوار است که در همین راستا مقرر شده به حدود ۱۵۰۰ روستا در سطح خوزستان اینترنت پرسرعت داده شود که مناقصه آن تا پایان امسال برگزار می شود.

مدیرکل ارتباطات همچنین از ارائه تلفن به روستائیان خبر داد و گفت: برنامه دولت این است که تا پایان سال ۹۴ تمام روستاهای بالای ۵ خانوار دارای تلفن خواهند شد و نیز در مورد کمتر از ۵خانوار، یک تلفن عمومی در آن منطقه گذاشته می شود.

وی ضمن ابراز خرسندی از وضعیت پهنای باند ورودی خوزستان نسبت به استان های دیگر خاطرنشان کرد: ما حدود ۱۴گیگابایت برثانیه، پهنای باند ورودی داریم که اگر شرکت های فروشنده اینترنت، تقاضای پهنای باند داده و هزینه کنند، می توانند پهنای باند و سرعت اینترنت مشترکین خود را افزایش دهند.

ملکی جهان افزود: خوزستان از نظر پهنای باند و سرعت اینترنت هیچ مشکلی ندارد و اگر مشکلی هم هست باید همکاران ما در بخش های خصوصی نسبت به خرید پهنای باند از شرکت زیرساخت اقدام کنند. مخابرات خوزستان در حال حاضر حدود     ۲۴SMT1 دارد ( یعنی شاخص های لینک ارتباطی) و این آمادگی را داریم که در حدود ۵ برابر SMT1 دیگر در اختیار مخابرات استان بگذاریم تا بتواند جهت رضایت مندی مشترکینش اقدام کند.

وی با اشاره به افتتاح ۸ پروژه ارتباطی و فناوری اطلاعاتی در خوزستان به مناسبت دهه مبارک فجر عنوان کرد: این پروژه​ها به دستگاه​های مختلفی استان همچون سازمانی تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت پست، پست بانک، ​شرکت مخابرات استان، اپراتور همراه اول، رایتل و ایرانسل مربوط می‌شود.

وی راه اندازی سامانه نظارت از راه دور را از مهمترین این پروژه ها خواند و اظهار داشت: هرکس در خرید اینترنت اگر متوجه شود پهنای باند و یا پشتیبانی اش کمتر از مقدار ذکر شده است و یا با افت کیفیت روبروست، می تواند از شرکت خریداری کننده شکایت کند و برای این کار کافی است با شماره ۱۹۵ تماس بگیرد.

شایان ذکر است، سفر وزیر ارتباطات و هیات همراه اواخر هفته جاری به استان انجام می‌شود که احتمالا این افتتاحیه‌ها با حضور وی انجام خواهد شد.