تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۲:۱۲:۰۲
کد مطلب : 40732

پهپاد داعش هم آمد!+تصاویر

داعش با انتشار ویدئویی ادعا کرد قبل از حمله به تیپ ۹۳ عین عیسی در ریف رقه شمالی با هواپیمای بدون سرنشین شناسایی، کاملا از این منطقه نظامی عکسبرداری کرده است.

 

 

 داعش با انتشار ویدئویی ادعا کرد قبل از حمله به تیپ ۹۳ عین عیسی در ریف رقه شمالی با هواپیمای بدون سرنشین شناسایی کاملا از این منطقه نظامی عکسبرداری کرده است.

مشخص نیست این هواپیمای شناسایی که قابلیت عکسبرداری و فیلمبرداری هم دارد چگونه به دست داعش افتاده اما امکان اینکه پهپاد مزبور یکی از غنائم تصرف پایگاه‌های عراقی باشد، دور از ذهن نیست؛ البته ترکیه و اسرائیل با توجه به اهداف نانوشته مشترک با داعش نیز گزینه های بعدی دادن پهپاد به این گروهک هستند.

با انتشار این تصاویر تقریباً مسجل شده است که آمریکا و اسرائیل به دنبال مقابله به مثل کامل با حکومت‌های مخالف با سیاست‌های ایالات متحده از جمله جمهوری اسلامی، عراق، سوریه و … هستند؛ تشکیل، حمایت و پشتیبانی از شبه نظامیان سنی تکفیری همچون داعش، جبهه النصره و القاعده در مقابل جریانهای اصیلی همچون حماس، جهاد اسلامی و حزب الله می تواند زنگ خطری برای سیاستگذاران استراتژیک و نظامی در این منطقه باشد تا تدابیر ویژه ای را در اینخصوص بیاندیشند.