تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , دی, ۱۳۹۴ | ۰۰:۱۳:۵۲
کد مطلب : 105040

پوتین درباره ماجرای سگ خود و مرکل حرف زد+عکس

رئیس جمهوری روسیه پس از گذشت هشت سال از طرح موضوع ترسیدن آنگلا مرکل صدراعظم آلمان از سگ وی گفت که هدف از آوردن سگ سیاهش به سالن محل دیدار با مرکل ترساندن وی نبوده است.

ماجرا مربوط به زمانیست که پس از دیدار آنگلا مرکل با ولادیمیر پوتین در ژانویه ۲۰۰۷ دراقامتگاه  سوچی ” ولادیمیر پوتین” روسیه در مرزهای غربی این کشور عکس هایی منتشر شد که در آن آنگلا مرکل در موضعی انفعالی به حضور سگ سیاه و ترسناک ولادیمیر پوتین در جلسه واکنش نشان می دهد.

برخی منابع خبری امروز سه شنبه گزارش کردند که پوتین پس از این همه سال گفته است که هدف ازآوردن سگ سیاهش به داخل سالن محل دیدار با مرکل، ترساندن وی نبوده است.

پوتین درباره ماجرای سگ خود و مرکل حرف زد+عکس

درتصویرمنتشر شده از دیدار پوتین و مرکل در ژانویه ۲۰۰۷ که درمنزل تابستانی پوتین در شهر سوچی روسیه گرفته شده سگ سیاه بزرگ پوتین وارد اتاق جلسه دو طرف شده است، به نظر می رسد که صدراعظم آلمان از وجود سگ احساس خوبی ندارد و از آن ترسیده است.

پوتین درباره ماجرای سگ خود و مرکل حرف زد+عکس

گزارش ها حاکی از آن است مرکل از سال ۱۹۹۵ و پس از مواجه شدن با حمله یک سگ، از این حیوان می ترسد.

ولادیمیر پوتین درمصاحبه با روزنامه آلمانی “Bild” درباره این تصویر گفته است ” می خواستم کار قشنگی انجام دهم، ولی وقتی متوجه شدم که مرکل سگ ها را دوست ندارد، از وی عذرخواهی کردم”.

این حادثه درآن زمان که مرکل برای سال دوم در سمت صدراعظمی آلمان بود، جنجالی گسترده دررسانه های این کشور ایجاد کرد.

منبع: العالم