تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۲۱:۱۳:۵۵
کد مطلب : 106052

پوشاندن‌ مجسمه‌های عریان موزه «رم» به احترام روحانی +عکس

مقام‌های ایتالیا همزمان با دیدار رییس جمهور ایران از این کشور و بازدید از موزه معروف رم تلاش کردند هرگونه اقدام اهانت آمیز و خلاف شئونات اسلامی را از این مراسم حذف نمایند.

مقام‌های ایتالیا همزمان با دیدار «حسن روحانی» رییس جمهور ایران از این کشور و بازدید از موزه معروف رم به نام «کاپیتولین» تلاش کردند هرگونه اقدام اهانت آمیز و خلاف شئونات اسلامی را حذف نمایند.

به نوشته روزنامه «گاردین» در همین زمینه مقام‌های مسئول ایتالیا مجسمه‌های برهنه موجود در موزه یاد شده را در بخشی که روحانی رییس جمهور ایران و «ماتئو رنزی» نخست وزیر ایتالیا در آن نشست خبری مشترک برگزار کردند، پوشانند.

پوشاندن‌ مجسمه‌های عریان موزه «رم» به احترام روحانی +عکس

بر اساس تصاویر منتشره از دیدار روز دوشنبه روحانی از موزه کاپیتولین، دو رییس جمهور ایران و ایتالیا در نزدیک مجسمه مارکوس اورلیوس، امپراتور رومی‌ها در حالی ایستاده بودند که مجسمه‌های برهنه نزدیک آن‌ها با پنل‌های بزرگ پوشانده شده بودند.

یک مقام مسئول موزه شهر روم در این زمینه گفت، هرگونه تصمیم در زمینه برگزاری مراسم حسن روحانی و نمایش آثار هنری با تصمیم دفتر نخست وزیری این کشور صورت گرفته بوده است.

پوشاندن‌ مجسمه‌های عریان موزه «رم» به احترام روحانی +عکس

خبرگزاری آناسا ایتالیا نیز پوشاندن آثار هنری برهنه را اقدامی محترمانه به رییس جمهور ایران یاد نمود.

گاردین در خاتمه این گزارش به عدم وجود نوشیدنی‌های الکلی در مراسم شام به افتخار رییس جمهور ایران در رم اشاره کرد و آن‌ را رعایت معیار دیپلماتیک هنگام دیدار مقام‌های مسلمان نامید.

منبع: فارس