تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۰:۳۹
کد مطلب : 61104
روحاني در پيامی به يادواره شهدای صنعت نفت:

پویایی امروز کشور مرهون مجاهدتهای شهیدان است

رئیس جمهور در پیامی به یادواره شهدای صنعت نفت عنوان کرد: بی‌شک پویایی و خوداتکایی امروز کشور به ویژه در صنعت و اقتصاد مرهون مجاهدت‌ها و خدمات توانفرسای شهیدان و رزمندگان است.

 

به گزارش  عصر آبادان ؛ حسن روحانی در این پیام که عصر امروز شنبه در بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید وزارت نفت در آبادان قرائت شد، عنوان کرد: سخن گفتن از سلحشورانی که با تکیه بر عشق، اخلاص و ایمان راسخ به سمت خطیرترین و حیاتی‌ترین آوردگاه‌های حق علیه باطل شتافتند، کاری بس دشوار است. در این میان، نقش دلیرمردانی که در لحظات حساس دفاع مقدس از سنگر راهبردی صنعت نفت با جان و دل محافظت کردند، همواره ماندگار و حرکت‌آفرین است. این تلاشگران با خلق حماسه‌هایی بی‌نظیر در اوج بحران‌ها و سختی‌ها اجازه ندادند حتی یک روز چرخ این صنعت سرمایه‌ساز و راهبردی از گردش بازماند. بی‌شک پویایی و خوداتکایی امروز کشورمان در عرصه‌های گوناگون به ویژه در صنعت و اقتصاد مرهون مجاهدت‌ها و خدمات توانفرسای این افتخارآفرینان در پاسداری از این نعمت خدادادی و سرمایه ملی است.

روحانی در این پیام تصریح کرد: برگزاری این یادواره فرصتی مغتنم و ارزشمند برای به تصویر کشیدن بخشی از پایداری‌ها و مقاومت‌ها در عرصه صنعت نفت و جلوه نورانی و غرورآفرین بیش از یک هزار شهید این صنعت و در کنار آنان شهید سرافراز مهندس تندگویان است که همچون مشعلی در ضمیر همه آنان که سربلندی ایران عزیز را می‌خواهند، تابناک و فروزان است.

وی اعلام کرد: پاسداشت ایثار این حماسه‌سازان و بهره‌گیری از توان و ظرفیت علمی و هنری کشور در ترویج و گسترش فرهنگ جهاد و شهادت اقدامی شایسته است و جا دارد بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد تا یاد و خاطره این دلاورمردان، همواره تابناک و در حافظه ملت به ویژه نسل جوان زنده بماند.

رئیس جمهور در پایان پیام خود اظهار کرد: اینجانب با ادای احترام به مقام شامخ تمامی شهدای صنعت نفت و خانواده‌های صبور آنها، توفیق روزافزون همه تلاشگران عرصه ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت را از درگاه ایزد منان مسألت دارم.

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و ششمین یادواره ۱۰۴۹ شهید وزارت نفت، عصر دیروزبه میزبانی شهرستان آبادان برگزار شد.

 

منبع: مهر