تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۰:۴۷:۴۷
کد مطلب : 27238
ارسالی مخاطبان / به مناسبت نهم ارديبهشت ماه روز شوراها

پیشنهاد تجدید میثاق شورائیان با مردم شهر و دیار خود

نوید قائدی از مخاطبان این پایگاه خبری مطلبی را به مناسبت سالروز شوراها ارسال کرده است که ما آن را در ادامه آورده ایم:

پیشنهاد می گردد تمامی اعضای محترم شوراهای اسلامی شهر و روستا درآستانه سالروز شوراها در نهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ با استعانت از خداوند منان و با توسل به عنایات حضرت حجه ابن الحسن(عج) در پیشگاه قرآن کریم و شرافت ایرانی و اسلامی خود قسم یاد کنند که بر اساس اصول ذیل در جهادی فی سبیل الله همه توان و همت خود را در بر قراری عدالت اجتماعی در شهرها و روستاهای تحت نظارت خود بعمل آورده همچنین با تلاش بی وقفه نهایت سعی خود را در جهت پیشبرد هر چه سریعتر برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و سایر امور خدماتی و رفاهی و جلب همکاری مستقیم مردم بعمل آورند.یادمان باشد در شرایط حساس کنونی که تمامی قدرت های استکباری جهان کمر همت به دشمنی و عناد با ملت بزرگ و تمدن ساز ایران بسته اند نیاز کشور به همدلی و اتحاد درونی دو صد چندان می باشد.
الف) قانون اساسی به عنوان محکم ترین سند وفاق ملی و ارزشمندترین میثاق ملت با فرهنگ و شعائر ایرانی و اسلامی را با همه وجود پاس داشته و همواره در جهت ایجاد وحدت و همدلی بین تمامی مسئولین حوزه شهری کوشا باشند.
ب) در راستای پاسداری و صیانت از حقوق تمامی مردم نجیب و فهیم  شهر و روستا  از هیچ کوششی برای از بین بردن تبعیض و گسترش فرهنگ عدالت خواهی و ارزشهای متعالی فرو گذاری نکرده و کلیه فعالیت ها  بصورت فراجناحی،فرا قومیتی و فرا جنسیتی باشد.
ج) با عنایت به حسن اعتماد مردم اجازه ندهند که غلبه مادی و سیاسی افراد، گروهها و احزاب بر روند تصمیم گیری و اقدامات تخصصی و علمی بر اداره شهرها و روستاها غلبه کند و در کلیه تصمیمات فردی و گروهی هیچ امری را بر منافع و مصالح مردم ترجیح ندهند و هر نوع استفاده شخصی از این فرصت الهی را خیانت به آرمانهای کشور و انقلاب و امانت مردم شریف بدانند.
د) با اتکا به دو اصل اخلاقی صداقت در گفتار و سلامت در عمل متعهد شوند که در جلسات خصوصی و عمومی همواره سخنی بگویند  و تصمیمی بگیرند که بتوانند در انظار عمومی مردم از آن دفاع نمایند .
ه) ضمن تلاش و وقف خویش در خدمت به شهروندان عزیز متعهد شوند که روال منطقی تصمیم گیری جمعی و نظرات اکثریت جمع شورایی به جز موارد خلاف قانون و شرع را مرعی دانسته و از آن دفاع نمایند.

در پایان متذکر می گردد مسئولیت به گردن نهاده شده حقی بزرگ بر دوش نمایندگان ادا نموده و باید در پیشگاه خداوند کریم و دادگاه عدل الهی روزگاری نه چندان دور پاسخگو باشند.انشاا.. که همگی از این امتحان بزرگ الهی سربلند بیرون آیند. با تشکر

نوید قائدی
۹۳.۰۲.۰۸