تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۵:۵۱
کد مطلب : 71153
واکنش مشاور کروبی به قدم زدن ظریف با کری:

پیاده روی ظریف و کری سبک سرانه تلقی می‌شود/ این کار نافی اصول دیپلماتیک است

مشاور کروبی در فیس بوک خود نوشت: با علم به وقوف دکتر ظریف به این ظرائف است که قدم زدن ایشان با همتای آمریکائی غیر قابل توجیه و سبک سرانه تلقی می شود.

به گزارش  عصر آبادان ؛ پس از قدم زدن ظریف با جان کری در فرانسه، افراد زیادی نسبت به این اقدام وی انتقادهای زیادی کردند و این اقدام وی را خارج از عرف دیپلماتیک دانستند.

در این میان دولت نیز از این اقدام ظریف حمایت کرده و حتی ظریف اعلام کرد که اگر کار به استیضاح وی هم برسد، درباره قدم زدن با کری صحبت نمی کند.

در این میان داریوش سجادی یک فعال اصلاح طلب در فیس بوک خود در این خصوص نوشت: پیاده روی دکتر ظریف با وزیر خارجه آمریکا را شخصا نمی پسندم و آن را عملی سبک سرانه و نافی اصول دیپلماتیک حاکم بین دو کشور با مختصات جدلی الطرفینی مانند ایران و آمریکا می دانم. خصوصاً آنکه از آشنائی دکتر ظریف نسبت به این ظرائف دیپلماتیک مطلعم و می دانم دکتر ظریف بخوبی به یاد دارند که تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات قطع نامه ۵۹۸ که ایشان نیز عضو آن بودند چقدر و به درستی بر روی رعایت ظرائف دیپلماتیک وسواس داشتند تا جائی که هیئت ایرانی بمنظور رعایت شان و منزلت ایران با دقت نسبت به نوع و چگونگی چینش صندلی ها و میز مذاکره بین ایران و عراق و دکوئیار (دبیر کل وقت سازمان ملل) اعمال نظر می کرد حتی تا نحوه چگونگی ورود هیئت ها و این که کدام طرف اول وارد اتاق مذاکرات شوند ، تصریح و تاکید داشت!
با علم به وقوف دکتر ظریف به این ظرائف است که قدم زدن ایشان با همتای آمریکائی غیر قابل توجیه و سبک سرانه تلقی می شود.

 

اگرچه بسیاری تنها قدم زدن ظریف و کری را در نظر دارند اما نکته اصلی د راین میان حضور و صحبت وی با وزیر امور خارجه فرانسه در زمانی است که توهین ها به پیامبر و قرآن کریم به بالاترین حد خود در فرانسه رسیده بود.

 

منبع: دانا

انتهای پیام/ط