تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۰۸:۳۲:۱۰
کد مطلب : 47277

پیامکی که بوی اعتصاب می‌دهد +تصاویر

در پی حوادث چند وقت اخیر فوتبال تهران که منجر به ضرب و شتم ۵ داور شد، داوران تهران با اطلاع رسانی از طریق پیامک و گذاشتن پیغام در صفحه های اجتماعی تصمیم بر اعتصاب و قضاوت نکردن در مسابقات را گرفته اند.

 
 
 داوران فوتبال کشورمان به رغم داشتن برخی اشتباهات در جامعه فوتبال کشور ما قشری مظلوم هستند که هجمه و فشارهای مختلفی بر آنها وارد است و علاوه بر مشکلات مختلف اعم از نبود امکانات و عدم مدیرت یکپارچه و مستقل و از همه مهمتر دستمزد ناچیز باید مورد لطف و نوازش تیم ها نیز قرار بگیرند!

طی چند هفته اخیر ۵ داور کشورمان به نام‌های (محمد مقدم، علی ایلدرم، صحرایی، بابک خسروی و مسلم مشهدی) در مسابقات تهران مورد ضرب و شتم برخی تیم‌ها قرار گرفتند.

در فوتبال ما این اولین بار نیست که داوران فوتبال مورد چنین برخوردهای شدیدی قرار می گیرند و مسئولین با درنظر گرفتن کمترین جریمه از کنار آن رد می‌شوند. در صورتی‌که اگر احکام و جرایمی سنگین برای این برخوردها اتخاذ شود، افراد خاطی به خود جرأت چنین برخوردهایی در زمین فوتبال نمی‌دهند و جای تاسف و تامل دارد که چرا باید شاهد این‌گونه حوادث ناگوار و تلخ در فوتبال و محیط ورزش باشیم.

روی سخن ما با آقای کفاشیان است؛ داوران فوتبال هم مانند سایر جامعه فوتبال دارای حق و حقوقی هستند که اگر به آن تعرض شود باید دادگاه و مرجعی باشد که از آنها به به شایستگی دفاع کند، نه آن‌که قوانین و مجازات به حدی ضعیف باشد که افراد به خود اجازه دهند یک فرد را به خاطر یک یا چند اشتباه کاری، مورد ضرب وشتم قرار دهند!

آقای شیرازی جامعه فوتبال شما را ابتدا به عنوان داور فوتبال شناخته‌اند و بعد به عنوان رئیس هیت فوتبال استان تهران. جا دارد که در این مقطع زمانی با حمایت بیشتر و با درایت بهتر نسبت به رفع این‌گونه مسایل و نیز برخورد قاطع با خاطیان، باعث ایجاد انگیزه و آرامش خاطر داوران شوید.

به هر حال در پی حوادث چند وقت اخیر فوتبال تهران که منجر به ضرب و شتم ۵ داور شد، داوران تهران با اطلاع رسانی از طریق پیامک و گذاشتن پیغام در صفحه های اجتماعی تصمیم بر اعتصاب و قضاوت نکردن در مسابقات را گرفته اند.

تصاویر زیر یکی از زشت ترین برخوردهای یک تیم با داور مسابقه است، مسابقه بین تیم‌های فوتبال راه‌آهن و فرخی باقرشهر از سری مسابقات لیگ برتر نوجوانان استان تهران که در زمین دانشگاه تهران در ساعت ۱۶ مورخ ۹۲/۵/۲۹ برگزار شد.

اعتصاب داوران تهران در پی ضرب و شتم داورها

اعتصاب داوران تهران در پی ضرب و شتم داورها

اعتصاب داوران تهران در پی ضرب و شتم داورها