تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۴:۵۶:۱۲
کد مطلب : 110420
الحیات ادعا کرد؛

پیام غافلگیرکننده پوتین که وزیر دفاع روسیه به روحانی رساند

“حسن روحانی” رئیس جمهوری ایران با “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه عصر یکشنبه (۲ اسفند) که در سفری از پیش اعلام نشده در تهران به سر می‌برد، دیدار کرد.

روحانی و شایگو پیام غافلگیرکننده پوتین که وزیر دفاع روسیه به روحانی رساند

 “حسن روحانی” رئیس جمهوری ایران با “سرگئی شایگو” وزیر دفاع روسیه عصر یکشنبه (۲ اسفند) که در سفری از پیش اعلام نشده در تهران به سر می‌برد، دیدار کرد.

 

 

رئیس جمهور ایران در این دیدار پس از دریافت گزارش آخرین تحولات دربارۀ روند مذاکرات مرتبط با آتش‌بس در سوریه، تاکید کرد: «بحران سوریه تنها از طریق مذاکرۀ سیاسی و احترام به حقوق ملت و مردم آن کشور که تصمیم‌‎گیر اصلی و نهایی دربارۀ آینده سوریه هستند، قابل حل است.»

 

 

وزیر دفاع روسیه نیز در این دیدار پیام غافلگیرکننده ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را به حسن روحانی ابلاغ کرده است.

 

 

در این ارتباط روزنامه «الحیات» ادعا کرد: «وزیر دفاع روسیه پیام ویژه پوتین را به حسن روحانی رساند. این پیام درباره تحویل سامانه موشکی “اس-۳۰۰” است. مسکو از مقامات ایران خواست تا فعلا  درباره تحویل این سامانه موشکی صبر کرده و وضعیت فعلی روسیه را درک کنند.»

 

 

الحیات در ادامه ادعا کرد: «ایرانی ها نگران هستند تا مبادا اسراییل به ویژه آمریکا که اکنون مسکو با آن منافع مشترک درباره پرونده های راهبردی مانند سوریه دارد، مانع تحویل اس-۳۰۰ به ایران شوند.»

 

 

لازم به ذکراست که سامانه  اس-۳۰۰ قرار بود اوایل سال میلادی جاری تحویل ایران داده شود و بارها مقامات مسکو  به این مسئله تاکید کرده بودند. برخی منابع خبری هم گزارش داده بودند که این سامانه پنجشنبه هفته پیش قرار بود به ایران تحویل داده شود ولی مسکو این خبر را تایید نکرد.