تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۲:۱۸:۱۶
کد مطلب : 45166

پیروزی ایران مقابل شاگردان ولاسکو

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان،‌ مردان ولاسکو را از پیش رو برداشت.

 تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مرحله دوم مسابقات قهرمانی جهان،‌ مردان ولاسکو را با نتیجه  از پیش رو برداشت.

امیر غفور پیش از شروع بازی می‌گفت: در حال حاضر لهستان بهترین تیم مسابقات است ولی ما از آنها هم بهتر خواهیم بود. بازی دو تیم ملی ایران و آرژانتین در سالن «لوژنیژکا» شهر بیدگوشچ با یک دقیقه سکوت به احترام حسین معدنی فقید که ۴۰ روز پیش درگذشت، آغاز شد. تا پیش از این بازی سعید معروف، بهترین پاسور، فرهاد قائمی، بهترین دریافت کننده و محمد موسوی، بهترین مدافع روی تور مسابقات قهرمانی جهان بودند.

در شروع بازی، بازیکنان ایران که برای شکست دادن ولاسکو و شاگردانش، انگیزه فراوانی داشتند، خیلی راحت کسب امتیاز کردند و ۶ بر ۲ پیش افتادند. اشتباهات بازیکنان آرژانتین، نتیجه را ۸ بر ۲ کرد. اسپک‌ها و دفاع‌های شاگردان کواچ منتهی به نتیجه ۱۱ بر ۶ به سود ایران شد. برتری قهرمان آسیا تا وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۹ ادامه داشت. شاگردان که ولاسکو مقاومت خاصی در برابر حملات ایران نمی‌کردند، ست اول را ۲۵ بر ۱۵ باختند. تیم ایران در این ست ۱۷ امتیاز از حمله، ۴ امتیاز از دفاع روی تور و ۴ امتیاز از اشتباهات حیف کسب کردند در حالی که آرژانتینی‌ها ۸ امتیاز از حمله و ۷ امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به سود خود به دست آوردند. محمد موسوی در ست اول ۴ امتیاز مستقیم از دفاع روی تور به دست آورد تا مردان ولاسکو همچنان زیر فشار باشند.

ست دوم با برتری ۶ بر ۲ تیم ملی ایران شروع شد ولی سفیدپوشان آرژانتیم خیلی زود با زدن ۲ سرویس بدون بازگشت به دست فرهاد قائمی، نتیجه را در امتیاز ۶ مساوی کردند. دو اسپک متوالی از مجتبی میرزاجانپور در امتیاز ۸ بر ۶ دو تیم را برای وقت استراحت فنی اول نزد مربیان فرستاد. اسپک‌های راموس از منطقه ۳، نتیجه را ۱۱ بر ۱۱ مساوی کرد. سرویس‌های گنسالس باعث شد تا حریف یک امتیاز پیش بیفتد. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود آرژانتین به دست آمد. ۲ امتیاز بعدی هم نسیب شاگردان ولاسکو شد. در ادامه، بهترین مدافع روی تور مسابقات قهرمانی جهان نشان داد که چرا این عنوان با اختلاف در اختیار اوست. این ست با دفاع منجر به امتیاز موسوی با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران تمام شد. در این ست چهره عصبانی هر دو مربی دیدنی بود. شاگردان ولاسکو تا پایان ست دوم برتری محسوسی در حمله و دفاع روی تور نسبت به حریف داشتند. عملکرد بی نظیر محمد موسوی برای او ۱۴ امتیاز ( ۶ امتیاز از دفاع و ۸ امتیاز از حمله) تا پایان ست دوم داشت.

نخستین امتیاز ست سوم به ایران رسید. ثبت امتیاز ۴ بر صفر به سود ایران، ولاسکو را مجبور به گرفتن اولین وقت استراحت فنی کرد. سرویس‌های فوق‌العاده فرهاد قائمی ایران را ۷ بر یک پیش انداخت. حملات ایران به راحتی دفاع آرژانتین را به دردسر می‌انداخت و امتیاز ۱۱ بر ۵ روی اسکوربورد ثبت شد. ولاسکو برای متوقف کردن شاگردان سابقش برنامه خاصی نداشت و همین موضوع انها را ۱۶ بر ۱۰ پیش انداخت. ایران در ست سوم نیز ۲۵ بر ۲۰ آرژانتین را شکست داد تا یکی از سنگین‌ترین و غیر منتظره‌ترین شکست‌های تیم ملی آرژانتین در سال‌های گذشته رقم خورده باشد.

تیم ملی ایران در بازی بعدی خود از ساعت ۲۲:۵۵ روز شنبه به مصاف تیم ملی لهستان، میزبان مسابقات قهرمانی جهان می‌رود.

منبع: تسنیم