تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۰:۳۶
کد مطلب : 71513

پیشنهاد وام ۸۰ میلیون مسکن آب رفت

با رد پیشنهاد افزایش وام ۸۰ میلیون تومانی مسکن توسط آخوندی به بانک مرکزی، این بار بانک مسکن وام ۶۰ میلیون تومانی خرید را به این بانک پیشنهاد داد.

محمد بت شکن امروز در نشستی خبری در وزارت اقتصاد، گفت: وام خرید ۸۰ میلیون تومانی مسکن توسط بانک مسکن به بانک مرکزی پیشنهاد نشده بود. ما به دنبال این هستیم که قدرت خرید مردم را برای خرید واحد مسکونی با یک رژیم پس اندازی افزایش دهیم.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: آنچه به بانک مرکزی پیشنهاد کرده ایم افزایش وام خرید مسکن به میزان ۶۰ میلیون تومان است که در حال حاضر منتظر بررسی های کارشناسی بانک مرکزی هستیم.

وی با اعلام اینکه این بانک کمترین میزان مطالبات معوق بانکی را به خود اختصاص داده است، نسبت مطالبات غیرجاری با احتساب مسکن مهر را کمتر از ۵ درصد و بدون مسکن مهر را کمتر از ۲ درصد اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر در بخش نهادسازی مجوز تاسیس نخستین شرکت تامین سرمایه مسکن را از شورای عالی بورس دریافت کرده ایم و در هفته آینده مجوز آن را از بانک مرکزی می گیریم که در نهایت تا پایان بهمن ماه تاسیس شود.

بت شکن از راه اندازی صندوق زمین و ساختمان در جهت حمایت از عرضه و ساخت مسکن خبر داد و گفت: پیشنهاد صندوق‌های پس انداز جدیدی را هم به بانک مرکزی داده ایم، همچنین تاسیس موسسات اعتباری تخصصی مسکن یا شرکت‌های پس انداز و تسهیلاتی که به شکل منطقه ای پس انداز جمع و تسهیلات می دهند در دستور کار قرار داد.

منبع: مهر