تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۳:۱۹
کد مطلب : 31271

پیشنهاد وزارت رفاه درباره سبد کالا

اعتبار پیش‌بینی شده برای هر نفر در هر مرحله از توزیع این بسته ۲۰۰ هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و چهارصد هزار ریال تعیین شده است

دستورالعمل اجرایی پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه در مورد بسته حمایت غذایی در جلسه هیأت دولت بررسی شد که طبق آن اعتبار پیش‌بینی شده برای هر نفر ۲۰۰ هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریال تعیین شده است.

در جلسه عصر دیروز هیأت دولت مهم‏ترین مسائل روز کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و دستورالعمل اجرایی پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص بسته حمایت غذایی بررسی شد.

به موجب این دستورالعمل در مرحله اول همه مستمری بگیران سازمان‌های حمایتی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی مشمول دریافت بسته حمایت غذایی می‏شوند.

اعتبار پیش‌بینی شده برای هر نفر در هر مرحله از توزیع این بسته ۲۰۰ هزار ریال و برای هر خانوار حداکثر یک میلیون و چهارصد هزار ریال تعیین شده است.

همچنین بر اساس بخشی از این دستورالعمل، توزیع شیر رایگان در طول سال تحصیلی ۹۴-۹۳ برای دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه حداقل ۷۰ نوبت با اختصاص مبلغ ۳ هزار میلیارد ریال مورد موافقت قرار گرفت.

در ادامه هیئت وزیران مبلغ ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه آبرسانی به شهرهای بافت، رابر و بزنجان در استان کرمان اختصاص داد و لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی (سمیک) را به تصویب رساند.

تصویب لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری ترکیه در مورد استفاده مشترک از دروازه های مرز زمینی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

منبع: فارس