تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۳۵:۴۸
کد مطلب : 59051

پیش‌بینی وضع هوای استان‌ها +جدول

امروز فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب ادامه می‌یابد و از بعد ازظهر بتدریج در استان‌های غربی ابرناکی افزایش یافته و بارش باران شروع می‌شود.

امروز “یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۹۳” فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب ادامه می یابد و از بعد ازظهر بتدریج در استان های غربی ابرناکی افزایش یافته و بارش باران شروع می شود.

براساس این گزارش، بارش در این روز عمدتا بصورت باران است و تنها در مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود و فردا دامنه فعالیت سامانه فوق علاوه بر نواحی ذکر شده مناطقی از جنوب غرب، استان های واقع در دامنه های مرکزی زاگرس، دامنه های غربی البرز و سواحل غربی دریای خزر را در بر می گیرد.
قابل ذکر است، سه شنبه بعدازظهر بتدریج از میزان بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می شود و از اواخر وقت این روز در جنوب غرب کشور نیز ابرناکی کاهش می یابد و گستره بارش ها در این روز به دامنه های مرکزی البرز، سواحل شمالی و بخش هایی از مرکز خواهد رسید.

شایان ذکر است، امروز در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان و اردبیل بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی می شود از این رو توصیه می شود تمهیدات و تجهیزات لازم برای تردد در جاده ها در مناطق فوق به کار گرفته شود.

گفتنی است، امروز سردترین مرکز استان تا کنون  شهرکرد با کمینه دمایی ۸- درجه و کرمان با کمینه دمای ۷- درجه و بیرجند با کمینه دمایی ۵- درجه و همچنین گرمترین مرکز استان بندرعباس با بیشینه دمایی ۲۸ درجه گزارش شده است.

لازم به ذکر است، آسمان تهران امروز، کمی ابری و فردا، نیمه ابری در اواخروقت ابری و روز سه شنبه، ابری و بارش پراکنده و شهر تهران امروز، صاف پیش بینی می شود و استان تهران در بیشینه دمای خود به ۱۳ درجه بالای صفر و در کمترین حالت به ۵ درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر ۱۱ درجه بالای صفر است.

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

آذربایجان شرقی

۷

۱

فارس

۱۸

۰

آذربایجان غربی

۵

۲

قزوین

۱۳

۲

اردبیل

۷

۰

قم

۱۶

۰

اصفهان

۱۳

۱-

کردستان

۱۱

۴

البرز

۱۴

۳

کرمان

۱۵

۷-

ایلام

۱۸

۵

کرمانشاه

۱۴

۵

بوشهر

۲۶

۱۵

کهکیلویه و بویراحمد

۱۷

۲-

تهران

۱۳

۵

گلستان

۱۸

۶

چهارمحال و بختیاری

۱۴

۸-

گیلان

۱۴

۷

خراسان جنوبی

۱۷

۵-

لرستان

۱۵

۱-

خراسان رضوی

۱۵

۰

مازندران

۱۶

۱۰

خراسان شمالی

۱۲

۱-

مرکزی

۱۲

۳-

خوزستان

۲۶

۹

هرمزگان

۲۸

۱۰

زنجان

۱۱

۱

همدان

۱۳

۴-

سمنان

۱۵

۳

یزد

۲۰

۳

سیستان و بلوچستان

۱۷

۰

منبع: باشگاه خبرنگاران