تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۸:۲۵
کد مطلب : 76252
رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان بیان کرد

پیش‌بینی ۱۳۸ مدرسه برای اسکان مسافران و کاروان‌های راهیان نور

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان گفت: امسال ۱۳۸ مدرسه برای اسکان میهمانان و کاروان‌های راهیان نور پیش بینی شده که برای تجهیز و آماده سازی آنها نیاز به مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر داریم.

 

به گزارش عصر آبادان، جواد علوانیان ظهر امروز در دهمین جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: برخی از صاحبان قدرت با تکیه بر اهرم‌های فشاری که در اختیار دارند، سبب ایجاد مشکل برای آموزش و پرورش شده‌اند.

وی افزود: از این افراد می‌خواهیم تا آموزش و پرورش را رها کنند تا بتوانیم کارهایمان را بر اساس ضوابط و اصول انجام داده و بر مشکلات فائق آئیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: اگر خواهان تحول مثبت در آموزش و پرورش هستیم باید در معیشت فرهنگیان تحول ایجاد شود.

علوانیان با اشاره به تجمع اخیر فرهنگیان آبادان عنوان کرد: ارتقای معیشت فرهنگیان و اجرای عدالت و رفع تبعیض میان کارمندان دولت و فرهنگیان از مهم‌ترین خواسته‌های آنان بود.

وی تصریح کرد: به دنبال رفع مشکلات فرهنگیان در زمینه عدم پرداخت مطالبات و اضافه کاری آنان هستیم و در این خصوص نیز مکاتباتی با اداره کل استان خوزستان داشته‌ایم.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان یادآور شد: در خصوص پرداخت مطالبات فرهنگیان همچون حق التدریس مهر تا بهمن ماه سال جاری، اضافه کاری‌ها و امتحانات خبرهای خوشی رسیده که امید می‌رود این مطالبات هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

*منطقه آزاد اروند معین کنکور دانش آموزان

علوانیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بر اساس دستور استاندار خوزستان، دستگاه‌های اجرایی برای سال آینده باید به عنوان معین کنکور دانش آموزان در سراسر استان مشارکت داشته باشند.

وی افزود: بر اساس این تصمیم، دستگاه‌های اجرایی استان موظف به پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان اضافه کرد: در این میان سازمان منطقه آزاد اروند به عنوان معین کنکور دانش آموزان شهرهای آبادان و خرمشهر تعیین شده است.

علوانیان با اشاره به در پیش بودن ایام نوروز و موضوع اسکان میهمانان نوروزی و کاروان‌های راهیان نور تصریح کرد: امسال ۱۳۸ مدرسه برای اسکان میهمانان و کاروان‌های راهیان نور پیش بینی شده که برای تجهیز و آماده سازی آنها نیاز به مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر داریم.

وی همچنین با تاکید بر برپایی جلسات منظم و ماهانه شورای آموزش و پرورش در سال آینده، از شهرداری آبادان به جهت پرداخت به موقع پنج درصد عوارض به آموزش و پرورش قدردانی کرد و یادآور شد: میزان پرداختی امسال شهرداری به آموزش و پرورش در مقایسه با سال گذشته ۱۰۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس اداره آموزش و پرورش آبادان در پایان، پرداخت اجاره دکل‌های موجود اداره مخابرات در برخی مدارس، که از سال ۹۲ تاکنون پرداخت نشده را خواستار شد.

منبع: فارس