تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۲۰:۱۲
کد مطلب : 49291

پیش بینی وضعیت هوای کشور+ جدول

بعدازظهر امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان های سمنان، شمال اصفهان، تهران، قم و مرکزی دور از انتظار نیست.

 

بعدازظهر امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان های سمنان، شمال اصفهان، تهران، قم و مرکزی دور از انتظار نیست.

امروز “سه شنبه ۱۵ مهر ماه ۹۳” اعلام شد که  طی دو روز آینده در استان های واقع در نوار شمالی کشور و دامنه های البرز کاهش نسبی دما، افزایش ابر، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

همچنین از اواخر فردا از میزان بارش در سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور کاسته شده و در روز پنجشنبه در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و مناطقی از شمال غرب کشور رخ خواهد داد.

براساس این گزارش، امروز بارش شدید باران و وزش باد در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و رگبار و رعد و برق و وزش باد دراستان های آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استان های قزوین، البرز ، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی دور از انتظار نیست.

شایان ذکر است، امروز سردترین مرکز استان تا کنون شهرکرد با کمینه دمایی ۲ درجه و اردبیل با کمینه دمای ۵ درجه و همدان و ارومیه با کمینه دمایی ۶ درجه گزارش شده است.

گفتنی است، طی سه روز آینده در برخی از مناطق جنوب و جنوب شرق کشور به ویژه ، در بعدازظهر تا اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق رخ خواهد داد همچنین طی امروز و فردا خلیج فارس مواج است.

این گزارش حاکیست، بعدازظهر امروز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در استان های سمنان، شمال اصفهان، تهران، قم و مرکزی دور از انتظار نیست.

لازم به ذکر است، آسمان تهران امروز، صاف، در بعدازظهر وزش باد شدید در پاره ای نقاط باد و گرد و خاک و در ارتفاعات بارش پراکنده و فردا، کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد، در پاره ای نقاط افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و روز پنجشنبه، کمی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد، در پاره ای نقاط افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده و شهر تهران امروز، قسمتی پیش بینی می شود و استان تهران در بیشینه دمای خود به ۲۸ درجه بالای صفر و در کمترین حالت به ۱۶ درجه بالای صفر خواهد رسید و همچنین دمای شهر تهران در حال حاضر ۲۴ درجه بالای صفر است همچنین از فردا احتمال بارش پراکنده در بعضی نقاط استان بویژه ارتفاعات وجود دارد.

نام استان بیشینه دما کمینه دما نام استان بیشینه دما کمینه دما
آذربایجان شرقی ۱۹ ۸ فارس ۳۲ ۱۴
آذربایجان غربی ۱۸ ۶ قزوین ۲۶ ۹
اردبیل ۱۰ ۵ قم ۳۳ ۱۲
اصفهان ۳۰ ۱۲ کردستان ۳۰ ۷
البرز ۲۵ ۱۲ کرمان ۳۱ ۸
ایلام ۳۰ ۱۴ کرمانشاه ۳۰ ۹
بوشهر ۳۶ ۲۷ کهکیلویه و بویراحمد ۲۶ ۹
تهران ۲۸ ۱۶ گلستان ۲۶ ۱۳
چهارمحال و بختیاری ۲۶ ۲ گیلان ۱۸ ۱۷
خراسان جنوبی ۲۹ ۱۱ لرستان ۳۲ ۱۰
خراسان رضوی ۲۴ ۱۱ مازندران ۲۱ ۱۶
خراسان شمالی ۲۳ ۹ مرکزی ۲۷ ۱۱
خوزستان ۴۱ ۲۴ هرمزگان ۳۵ ۲۷
زنجان ۲۵ ۸ همدان ۲۴ ۶
سمنان ۲۹ ۱۷ یزد ۳۲ ۱۹
سیستان و بلوچستان ۳۲ ۱۷

منبع: باشگاه خبرنگاران