تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۸:۴۰
کد مطلب : 78231
نماینده واحد سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند:

پیچ و خم های اداری را به حداقل رساندیم/ مسئولان آبادان و خرمشهر هماهنگ نیستند /ظرفیت هایی از منطقه آزاد در حال هدر رفتن است

عصر آبادان: نماینده واحد سرمایه گذاری س.م.آ. اروند طی سخنانی گفت:تا زمانی که این حس که منطقه آزاد در کنارشان هست و جهت پیشرفت منطقه و این دو شهر قدم برمیدارد بوجود نیاید شاید مشکلات آنطور که باید حل نشوند.

به گزارش عصر آبادان جهانی  نماینده واحد سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور رئیس بسیج مهندسین صنعتی کشور برگزار شد ، اظهار داشت: منطقه آزاد ظرفیت های بسیار بسیار بالایی دارد و کار های بسیار خوبی انجام داده است ، اما متأسفانه ارگان ها ، سازمان ها ، دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی شهرآبادان و خرمشهر ، منطقه آزاد را بعضاً در مقابل خودشان می بینند.

وی افزود: تا زمانی که این حس که منطقه آزاد در کنارشان هست و جهت پیشرفت منطقه و این دو شهر قدم برمیدارد بوجود نیاید شاید مشکلات آنطور که باید حل نشوند.

جهانی یادآور شد: ما کار های خیلی خوبی انجام دادیم در بحث مشاغل خانگی از سال گذشته وام هایی دادیم به افرادی که کار آفرین هستند ، وام هایی با سود ۴ درصد به آنها اعطا شد. با شرکت های دانش بنیان قرارداد هایی عقد شد که به افراد آموزش کار آفرینی می دادند معرفی می شدند به بانک و وام خود را دریافت می کردند ، در نهایت محصول تولیدی آن ها را همان شرکت های دانش بنیان خریداری می کردند.همچنین افراد زیادی در مباحث تولیدپوشاک ، پرورش قارچ ، تولید کمپوست و . . . وارد شدند که اکنون در کار خود موفق هستند و برای توسعه مراجعه می کنند.

نماینده منطقه آزاد اروند در این جلسه در ادامه گفت: علت اصلی عدم موفقیت بسیاری از افرادی که در کارهای خود توفیقی نمی یابند ، عدم آشنایی و تحقیق مناسب درباره شغل است.

ما خاطرنشان کرد: در قسمت سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند پیچ و خم های اداری را به حداقل رساندیم ، یعنی نسبت به شهر های دیگر استان در خصوص جذب سرمایه گذار و رفع پیچ و خم های اداری بسیار خوب عمل کردیم و تا جایی که توانستیم کار ها را برای سرمایه گذار به حداقل رساندیم. امروز تمام مجوز ها را خودمان در منطقه آزاد برای سرمایه گذار صادر می کنیم و یک سرمایه گذار اگر به روز و پایه کار باشد بیشتر از ۳ ماه این مراحل طول نمی کشد.

جهانی تصریح کرد: دوستان ، منطقه آزاد را در مقابل خود ندانند. بنده می بینم که چه ظرفیت هایی داریم ولی متأسفانه به دلیل نبود هماهنگی بین مسئولان شهری این ظرفیت ها هدر می رود.با ادامه این روند در نهایت خود منطقه ضرر را متحمل می شود و پیشرفت این دوشهر بجای اینکه در دوسال آینده محقق شود ، ممکن است ده سال طول بکشد.