تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۵۹:۱۲
کد مطلب : 60822
پیگیریهای معلم شیر زن بیجاری ادامه دارد

پیکار با مرگ؛ داستان معلمی با ۴۵ کودک صعب العلاج

بیجار بام ایران- معلم شیر زن بیجاری با ملاقات وزیر بهداشت و درمان خواستار پیگیری مجدانه وی در خصوص مداوای ۴۵ کودک و دانش آموز بیمار شناسایی شده صعب العلاج روستاهای بیجار شد.

پیکار با مرگ؛ داستان معلمی با 45 کودک صعب العلاج

به گزارش  عصر آبادان ،  به نقل از بام ایران،زندگی شیر زن کردستانی معلم فداکاری که روز و شب را برای بدست آوردن سلامت کودکان و دانش آموزان بیمار خود یکی کرده در خطه گروس بر کسی پوشیده نیست.

ثریا مطهرنیا معلم ایثارگر بیجاری است که با عشق بی ریا و با اخلاص ،۲۲ سال است که در روستاهای بیجار مشغول خدمت به کودکان و نوجوانان در خط علم و دانش آست.
معلم شیر زن بیجاری فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و برنامه ریزی و داری یک پسر ۱۴ ساله و دختر ۱۰ ساله است.
اقدام فداکارانه معلم شیر زن بیجاری که تحسین همگان را برانگیخته شناسایی کودکان و دانش آموزانی است که از بیماریهای صعب العلاج رنج می برند و خانواده های آنها نیز به علت نداشتن توان مالی جهت مداوای فرزندان خود نمی توانند اقدامی انجام دهند.
مطهرنیا تا کنون موفق به شناسایی ۴۵ کودک و دانش آموزی که دارای بیماریهای خاص هستند در روستاهای بیجار شده است.
سارا،الناز،علی،میلاد و اکرم نمونه از دانش آموزانی هستند که معلم فداکار بیجاری به دنبال مداوای آنها از زندگی شخصی خود گذشته و با ایثار و از خودگذشتگی از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.
 یکی از این دانش آموزان که خواندن زندگی او دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد،سارا قربان سرشت است.
سارا دختر بچه ای است که در اوج بازیهای کودکانه خود در قهر آتش خانوادگی خود دچار سوختگی شدید از ناحیه صورت و دست شده است.
سارا قربان سرشت دانش آموزی که ئر اثر آتش سوزی در منزل دچار سوخگی شدید شده است
مطهرنیا زمانی که در مدرسه شهید گنجیان روستای همایون مشغول خدمت می شود متوجه این حادثه دلخراش شده است و از همه بدتر اینکه خانواده سارا به دلیل نداشتن توان مالی قادر به مداوای وی نشده بودند.
در همین جا بود که کار فداکارانه معلم بیجاری شروع می شود.آغازی با مهربانی،مهربانی برای کودکان و دانش آموزانی که معصومانه در انتظار فردای با آرامش و سلامت روح و جسم کامل هستند تا بتوانند مانند همسالان خود برای آینده ای بهتر تلاش کنند.
در طی این مدت این معلم فداکار بیجاری برای مداوای این ۴۵ کودک و دانش آموز بیمار از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.
یکی از آرزوهایم ساخت کلینیک فوق تخصصی کودکان در بیجار است
در تاریخ ۲۵ آذر ماه مطهرنیا با آگاهی از حضور وزیر بهداشت و درمان در بیجار به همراه سارا و پدرش در محل استراحت وزیر حضور پیدا کردند.
دیدار معلم فداکار بیجاری با وزیر بهداشت در خصوص درمان 45 کودک بیمار شناسایی شده در بیجار
سید حسن قاضی زاده هاشمی با دیدن مطهرنیا به وی گفت:من شما را میشناسم،از طریق جراید و رسانه ها فداکاری شما را شنیده ام.
مطهرنیا خطاب به وزیر بهداشت در حالی که دستان سارا در دستش بود گفت:سارا تا کنون تحت عمل جراحیهای متعددی قرار گرفته و به کمک خیرین و پزشکان فوق تخصص هزینه های عمل وی پرداخت شده است.
alt
وی خاطر نشان کرد:در حال حاضر ۴۵ کودک و دانش آموزی را که دارای بیماریهای صعب العلاج هستند شناسایی کرده است که مداوای آنها نیازمند حمایت های بی دریغ شما هستند.
وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی از تشکیل یک تیم تخصصی در استان کردستان جهت بررسی مشکلات این دانش آموزان خبر داد.
حس مسئولیت نسبت به دانش آموزانم انگیزه اصلی کارم است
مطهرنیا پس از اتمام این دیدار در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار بام ایران هدف از این اقدام خداپسندانه خود را اینچنین بیان می کند: حس مسئولیتی که نسبت به بچه ها و مدرسه دارم هدف اصلی من است.
وی گفت: از نخستین روزهای معلمی‌ام به فکر کمک کردن به بچه‌ها بودم.دانش آموزان روستایی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و تا از نزدیک در روستا حضور پیدا نکنید نمی توانید سخنان من را درک کنید.
معلم فداکار بیجاری در حالی که اشک از چشمانش جاری بود گفت: مداوای هر کدام از این ۴۵ کودک و دانش آموز روستایی که از بیماریهای شدیدی رنج می برند،بیماریهای کلیوی،بیماری پوستی،استخوانی هزینه های زیادی را در بردارد و همان گونه که مشاهده می کنید چشمان معصوم سارا منتظر یاری دست وزیر بهداشت است.
چشمان معصومی که منتظر یاری دست وزیرند
وی خاطر نشان کرد: در طی این مدت جهت خدمت به این افراد بارها به مجلس، سازمان‌های مختلف مراجعه کرده ام و حتی نماینده مجلس بیجار قول مساعدت و پیگیری دادند، ما همچنان چشم‌ انتظار مساعدت و یاری این عزیزان هستیم.
مطهرنیا بیان داشت: از اینکه امروز از نزدیک توانستم با آقای وزیر بهداشت و درمان که به حق یکی از وزرای کارآمد دولت تدبیر و امید است دیداری داشته باشم و مشکلات این بچه ها را بیان نمایم خوشحالم و امیدوارم وی نیز بتواند به قولهای خود جامه عمل بپوشاند.
وی در مورد آرزوی خود جهت مداوای کودکان بیمار گفت: آرزوم دارم مقدمات ساخت کلینیک فوق تخصصی کودکان در بیجار توسط مسئولین استان و شهرستان و کشوری فراهم شود.
معلم فداکار بیجاری از راه اندازی موسسه خیریه بنیاد مهر آفرین گروس با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت در شهرستان بیجار خبر داد و بیان داشت: حضور مردم و خیرین در این موسسه موجب برطرف شدن خیلی از مشکلات می گردد،زیرا خیلی از دانش آموزان به علت نداشتن توان مالی مجبور به ترک تحصیل می شوند.
ما هم برای این معلم فداکار بیجاری آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم مسئولین ما ساراها و علی های بیمار این منطقه را درک نمایند.
گزارش و عکس از طاهره جلوخانی
انتهای پیام/م