تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۱:۳۴
کد مطلب : 50568

پیکر شهید دریساوی،مدافع حرم حضرت زینب(س) با استقبال گسترده مردم اهواز تشییع شد+تصاویر

عصر آبادان:استقبال گسترده مردم از این مراسم حال و هوای خاصی به مرکز شهر اهواز بخشیده بود،و پس از ماه ها بار دیگر عطر شهیدان در خیابان های اهواز پیچاند.

 

 به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب،صبح امروز مراسم تشیع پیکر مطهر سومین مدافع حرم اهواز شهید جبار دریساوی با حضور چشمگیر مردم شهید پرور اهوازبرگزار شد.

این مراسم که با قرائت نماز بر روی پیکر مطهرشهید آغاز شد با تشییع شهید توسط مردم تا چهارراه زند ادامه پیدا کرد و پس از آن پیکر مطهر این شهید به آرامگاهش در بهشت آباد اهواز در کنار مزار شهید علی هاشمی منتقل شد.

استقبال گسترده مردم از این مراسم حال و هوای خاصی به مرکز شهر اهواز بخشیده بود،و پس از ماه ها بار دیگر عطر شهیدان در خیابان های اهواز پیچاند.

سردار احمد خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در گفتگو با رهیاب در حاشیه مراسم تشییع گفت: جبار دریساوی در دوران دفاع مقدس یکی از فرماندهان شجاع و دلیر بود که مراتب فرماندهی و مدیریت را در دوران دفاع مقدس در گردان امیرالمومین گردان جعفرطیار طی کرد.

وی به عنوان فرمانده دسته و گروهان در عملیات های مختلف در خوزستان و کردستان نقش آفرینی کرد وبعد از جنگ در تیپ حضرت حجت فرمانده گردان بود.

فرمانده قرارگاه کربلا گفت: روحیه شهادت طلبی و ایثار او بین بچه ها زبانزد بود جبار خیلی خوش اخلاق بود و نسبت به مسائل دینی و شرعی تقید خاصی داشت . وی از خدمتگرازان عزای سیدالشهدا بود و سیره اش دیدار و سرکشی به خانواده های شهدا در اهواز و سایر شهرستان ها بود .

گفتنی است دکتر مقتدایی استاندارخوزستان،آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان و سایر مسئولین نظامی و محلی در این مراسم همراه با اقشار مختلف مردم حضور داشتند.